Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

İş burada çözülür

06 Ağustos 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
İş burada çözülür

Avrupa'da bizi temsil eden takımlarımız arasında seyir zevki en yüksek takım Arabam.com Konyaspor önceki gecede özellikle ikinci yarıdaki oyunu ile futbolseverleri memnun etti.

Maçı izleyen herkes Bate maçında oyundan atılan Sokol için keşke bu maçta oynasaydı diye düşünmüştür. Muhammed Demir golünü attı fakat akan oyunda Sokol fırsatçılığını konuşturup goller atabilirdi. İlk yarıda ev sahibi ekip sadece faul yaptı. Tunahan Çiçek'in 1-2 şutu hariç Vaduz kapanıp, sert oynayarak yada yerde vakit geçirerek oyunu soğuttu.

İkinci yarı ise Konyaspor sahaya indi. Endri ve Muriç değişikleri sonrası takımın hızı artıp rakip sahaya tamamen yerleştik. Çizgiden çıkartılan şutlar, kaleci kurtarışları hakemin anlamsız bazı kararları derken tur Konya'ya kaldı. Tur burada gelir. Vaduz yeşil beyazlıları eleyecek kapasitede bir takım değil. Tabi futbol bu her sonuca açık olabilir fakat sahada iki takım arasında sıklet farkı göze çarptı. Konyaspor'un burada 12 kiş oynayacağını söylememize gerek bile yoktur. Maçla ilgili bir notum daha olacak. Başkan Özgökçen gerçekten fedakarca çalışıp erkenden transferleri bitirdi ve sadece forvet kaldı. Kişisel görüşüm Calvo ayarında bir de stoper bu takıma gerekli. Vaduz maçı için değil Avrupa'da turlar için ligde üst sıralara oynamak için savunmaya bir takviye daha olursa iştahlı oynayan bu takım geride de daha sağlam duracaktır.

Yorum Yazın