Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

İstanbul galibiyeti yaşatır

24 Ağustos 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
İstanbul galibiyeti yaşatır

Nasıl ki Başakşehir maçında yenilmemek önemliyse İstanbulspor maçında da 1-0, 4-0 fark etmeksizin kazanmak gerekiyordu. Moral verici bir skorla kazanmak ayrı pozitif oldu. Avrupa maçları sonrası moraller bozuk, stadyumda çalışmalar nedeniyle ev sahibi avantajı nispeten kaybedilmişken, takımda yeniler istenilen katkıyı verememişken maça çıktı Arabam.com Konyaspor. 0-0'da Konyaspor'un atakları vardı fakat oyunun kilidi zamanlamasını kimsenin anlamadığı bir anda Endri Çekici'nin şutuyla çözüldü.

İstanbulspor oyunu çirkinleştiren bir takım değil. Kendi güçlerince Konyaspor'a karşı mücadele ettiler. Ama güçlerinin de farkında oynadılar.

Konyaspor'da Pavicic ve Muric'in vitrin maçıydı. Önceki maçlara göre daha istekli oynadılar. Yeterli mi, daha değil. Bytyqi bu takımın bel kemiğinden bir tanesi oyun sıkıştığında hiçbir varyasyon yapılmıyorsa Bytyqi şapkadan tavşan çıkarmaya çalışıyor. Muhammet Demir ise oyun isteği onun da yüksek  olmasına karşın ileriyi dolduramıyor.  İlhan Palut'un elinde geçen sene bir gezici bir de pivot golcü vardı.

Zaman zaman iki oyuncu da farklı zamanlarda önemli katkı sağladılar. Muhammet Demir A.Hassan gibi çakılı bir santrafor fakat yetenek olarak aynı değiller.

Uche takıma ne verir bilmiyorum daha kendini kanıtlamadı. Sokol böyle bir ortamda gönderilmesi bana göre yanlıştı. İlhan Hoca ve yönetim böyle bir karar verdilerse bu onların tasarrufudur. Umarım hocanın en önem verdiği alanda istediği katkıyı ona sağlarlar. İstanbulspor maçı Konyaspor'un tekrar lige dönmesi için önemliydi. Eskişehir'deki Fenerbahçe maçı takımın yukarı ivmesi için test olacaktır.

Yorum Yazın