Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

Sıradaki gelsin

30 Temmuz 2022
3 dk Okuma
4 ay önce
Sıradaki gelsin

İlk karşılaşma sonrası İlhan Palut'un kadrosunu merak ediyordum. Bazı isimler değişmiş yerine sahaya çıkan oyuncular da kendilerini gösterdiler. Özellikle ilk maçta gol atan Muric'i dikkatli izledim. Kreatif bir ayak olduğu belli. Milosevic'in formda olduğu dönemki performansına benzettim. Milosevic'in döneminde kadroda ayağı temiz oyuncu sayısı azdı ama Bytyqi- Endri gibi Muric'in de oyunu değiştirecek yetenekleri var. Arabam.com Konyaspor maça çok istekli, hızlı ve önde presle başladı. 3-0 kazanan Bate, Konyaspor rovanşı almaya çıkmışcasına oynadılar. Biraz zaman birazda heyecanı kontrol edebilseydi yeşil beyazlılar 4-5 gol atmaları içten bile değildi.

İlhan Hoca rakip kim olursa olsun oyunu çirkinleştirmeden ve özellikle buradaki maçlarda favorinin kendilerinin olduğunu geçen sezon olduğu gibi bu sezonda gösterecektir.

Hiç Avrupa tecrübesi olmadan ve iki maçta da 10 kişi kalmasına rağmen aldığı galibiyetler çok değerli. Kırmızı kart demişken Sokol'un kırmızı kartının hesabı sorulması gerekiyor.

Çünkü Avrupa'da oynanacak elemeler var ve eldeki oyuncu Muhammet Demir.  Sokol bildiğimiz 9 numara değil ama gezen ve savunmayı yoran bir oyuncu ilerde onun gibi hücum zenginliği oluşturacak oyuncumuz yok.

Rakibe gelirsek Bate mart ayından beri düzenli maç yapan ve liginde lider olan bir takım olarak geldikleri Konya'dan iki maçta gol atamadan 5 gol yiyerek ayrıldılar. Belarus ekibi Konya'nın ev sahipliğine kendilerinİ fazla kaptırdı. Hazırlık maçlarında hazır sinyali vermeyen Konyaspor ön elemedeki maçlarda çok iyiydiler. Forvet transferi ile takım daha güçlenecektir.

Turu kenetlenerek alan Konyaspor taraftarını da kutluyorum. Onlar bu stadyumu doldurduğu her maçta futbolcular daha farklı oynuyorlar.

Yorum Yazın