Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

Suç ve ceza

08 Temmuz 2022
3 dk Okuma
4 ay önce
Suç ve ceza

Çarşamba günü Konya Şehir Hastanesi'nden gelen haber gerçekten yürekleri burktu. Hiçbir meslek grubundaki birey öldürülmez veya şiddete maruz bırakılmamalı kaldı ki sağlık çalışanları.

Pandemide yaptıkları bir kenara (hastalıkta bitmiş değil) yakınlarımdan çokça şahit olduğum çalışma şartları ve saatlerini düşündüğümüzde bu insanlara iyi davranmak zorundayız. En azından zarar vermemek zorundayız. Olayla ilgili sansür geldiği için içeriğinden bahsetmem sorun olabilir. Genel çerçevede baktığımızda bu insanları bu ülkede tutabilmek için ya sev ya terk et"ten başka onlara zarar verecek insanları kanunlarla engelleyebilmeyiz.

Şehir Hastanesi'nde psikolojisi bozulmuş saldırganı belki kanunla durduramayabilirdi fakat doktorun güvenliği yeterince sağlanabilirdi. (RTÜK kararı gereği detayına giremeyeceğim) Eğer bir suç varsa cezası da ağır olmalı. Tekrar başa gelirse sağlığımızı emanet ettiğimiz insanları kanunlarla korumalı onlara saygı duymalıyız. Çünkü dünyanın en güçlü insanı bile bir virüs karşısında savunmasız kalırken o kişiye yardım edecek tek kişi yine sağlık çalışanı olacaktır. Bayrama daha pozitif bir yazı ile girmek isterdim ancak maalesef ülke gündemi. Sağlıkçıların haklarını koruyacak çalışmalar yapılması en azından bu önemli insanlara bayram olacaktır. Kurban bayramınız mübarek olsun.

Yorum Yazın