Uzm. Ped. İshak Orhan
Uzm. Ped. İshak Orhan

TÜM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA SAYGILARIMLA SUNARIM

10 Ocak 2018
3 dk Okuma
4 yıl önce
TÜM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA SAYGILARIMLA SUNARIM

Eğitim Bilimleri Uzmanı olarak sizlere bazı önerilerde bulunmak istiyorum. Hangi Partiden seçilmiş olursanız olun, yeter ki hiçbir vatandaş arasında ayrım yapmayın. Her insan özeldir. “Yaratılanı hoş gördük; Yaratandan ötürü” diyen Yunus Emre’ye hepimiz saygı duyarız. Ama bu maalesef dilde kaldı, gönlümüze bir türlü indiremedik. Ülkemizin en büyük sıkıntısı bu düşünceyi içselleştirememekten kaynaklanıyor bence.

Şimdi de belediye başkanlarımdan isteklerime geliyorum, lütfen dikkate alsınlar:

Okullarda ikili öğretime devam eden çocuklarımız maalesef zor durumdalar. Anne-baba da çalışıyorsa bu çocuklarımızdan sabahçı olanlar öğleden sonra, öğlenci olanlar ise sabah boş kalmaktadırlar. Bu boşluklarında her türlü yanlış yapabilmektedirler. Ebeveynlerin bu çocukları bırakabilecekleri de bir yer yok maalesef. Bu çocuklar hepimizin. Olumsuz davranışlara sahip olduklarında sadece kendileri ve anne-babaları değil tüm toplum bundan etkilenecektir.

Bunun için sizlerden denetimli olarak anne-babaların okul çocuklarını bırakabilecekleri mekanlar oluşturmanızı istiyorum. Buralarda emekli öğretmenlerimizin görev almalarını ve çocuklarımıza yardımcı olmalarını da sağlayabilir, böylelikle dede-torun ilişkisi benzeri bir etkileşimle çocuklarımızın daha iyi yetişmelerini, eksiklerini gidermelerini sağlayabilir ve bu millete çok büyük bir hizmette bulunursunuz diye düşünüyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Yorum Yazın