Ufuk Kendirci
Ufuk Kendirci

Yorgunluk ve penaltı

10 Ağustos 2022
3 dk Okuma
3 ay önce
Yorgunluk ve penaltı

Vaduz maçı sonrası Ankaragücü maçı Arabam.com Konyaspor için zorlu geçeceği belliydi. Takım Lihtenştayn'da mücadele edip uzun bir yolculuktan gelip 4 gün sonra yüksek tempoda oynaması çok zordu. Ev sahibi bunun avantajını çok iyi kullandı. Ankaragücü'nün lige yeni çıkması, taraftarlarının  önünde ilk maç bu etkenler de Konyaspor için dezavantajdı.

45 dakikada Sehic ve son vuruştaki yetersizlikler olmasa oyun ilk yarı kopabilirdi. Endri'nin olmaması takımın ilerde oynamasını, topun hızlanmasını yavaşlattı. Ama genel olarak yorgunluk takımda gözüktü. Rakip teknik adamlar Bytyqi, Michalak, Endri ve Sokol için önlem alıyor. Bruno Paz ve Muric gibi isimler daha hızlı takıma entegre olmalı.

 Buna rağmen ikinci yarı mental olarak daha iyi çıktı yeşil beyazlılar.Calvo'nun iki kafa vuruşu, Soner Dikmen'in ceza sahası şut denemeleri gol için yetmese de reaksiyon için önemliydi.

84. dakikadaki pozisyon ise net penaltı. Bu pozisyonun tartışacak bir değeri yok. Önceki gün Fırat Aydunus'un bir TV programındaki yorumunu dinlemiştim. Hakemlere daha fazla destek verilmeli dedi Fırat Hoca. VAR gelene kadar ben bu fikre katılıyordum. Ancak pozisyonların tekrarını defalarca izleme olasılığı ve daha önemlisi bunun için zaman ayrılmışken hata yapılmasını anlayamıyorum. Ya art niyet ya da yetersizlik var. Muric sağ çizgiden orta açarken stoper Mujakic eliyle topu eliyle yönünü değiştiriyor. Bu kadar basit pozisyona devam demek anlaşılır değil.

Evet Konyaspor iyi oynamadı. Ankaragücü maçı kazanacak pozisyonları daha fazlaydı hepsini kabul ediyorum. Fakat bu hakkı ile kazanılan penaltıyı vermemeyi meşrulaştırmaz. Ligin ilk haftası bu yıl lig geçen sezonki gibi rahat geçmeyecektir. Hakemlerimizin daha dikkatli maçlar yönetmesi gerekiyor. Konyaspor ise Vaduz'u hafta içi eleyip yoluna devam edecektir.

Yorum Yazın