Konya Beyşehir'in her yeri lavanta kokacak

Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kent estetiğine katkı sağlamak amacıyla peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları kapsamında refüj ve kavşaklara lavanta dikiyor.

Konya Beyşehir'in her yeri lavanta kokacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehrin çehresini güzelleştirmeye devam ediyor. Ekipler, Beyşehir Gölü kıyı şeridi, Prof Dr. Yılmaz Muslu Caddesi, Vuslat park ve Kültür parkta aydınlatma ve alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte refüje tıbbi ve hoş kokulu bitkiler arasında yer alan lavanta dikmeye başladı. 

Daha temiz, yeşil ve yaşanılabilir bir Beyşehir için çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Adil Bayındır, "Günden güne değişen, büyüyen ve güzelleşen şehrimize yenilikler katmaya devam ediyoruz. Bitkilendirme ve kent estetiği çalışmalarımız kapsamında daha önce aydınlatma ve zemin çalışmaları tamamlanan Gölümüzün kıyı şeridine, Prof Dr. Yılmaz Muslu Caddesine, Vuslat parkı ve Kültür parkına 6 bin adet lavanta dikimi gerçekleştirdik. Şehrin her bölgesinde uygulayacağımız bitkilendirme çalışmalarına devam edeceğiz. İlçemizi lavanta ile özleştirerek önümüzdeki günlerde kendi lavanta tesisimizi kurarak üretime başlayacağız. Bu sayede Beyşehir’in her yeri lavanta kokacak." dedi.

ŞEYMA BIYIKLI

Bakmadan Geçme