1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Meslekte Birlik Derneğinde Hakan Ceylan dönemi
Meslekte Birlik Derneğinde Hakan Ceylan dönemi

Meslekte Birlik Derneğinde Hakan Ceylan dönemi

Konya Mali Müşavirler Meslekte Birlik Derneği’nin seçimlerinde Hakan Ceylan başkanlığındaki tek liste yönetimi

A+A-

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası seçimlerinde grup adına tek söz sahibi olan Konya Mali Müşavirler Meslekte Birlik Derneğinde başkanlığa Hakan Ceylan seçildi.

Geçen hafta sonu yapılan olağanüstü genel kurulda tek liste yer aldı. Hakan Ceylan başkanlığındaki yönetim, denetim ve haysiyet divanı göreve seçildi.

Başkan Hakan Ceylan yaptığı konuşmada, kişilerin değil mesleğin ön plana çıkmasını sağlayacaklarını söyledi.

1989 yılında meslek yasalarının yürürlüğe girmesiyle faaliyete başlayan Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile aynı zamanda kurulan Meslekte Birlik Grubunun çalışmalarına dernek çatısı altında devam ettiğini hatırlattı. Bazı dönemler oda seçimlerinde 5-6 liste olmasına rağmen Meslekte Birlik Grubunun tarafsız yönetim anlayışıyla meslektaşlarının teveccühü ile oda yönetimine seçildiğini kaydeden Ceylan, “1992 yılından itibaren odamızı yönetmek hatta 1996-2016 yıllarında tek liste ile seçime girmiş ve tam 20 yıl Meslekte Birlik Gurubunun belirlediği meslektaşlarımız odamızı layıkı ile temsil etmişlerdir” dedi.

“3 gruptan oluşan mevcut yönetimi gözden geçirin”

Hakan Ceylan, meslek yasalarında yapılan değişiklikle seçimlerde nispi temsil sisteminin uygulamaya girmesiyle bu sistemin avantajlarından yararlanan bazı Meslekte Birlik Grubu üyelerinin egolarına yeni düşerek grup kurup Konya SMMMOdasında parçalı bir yönetim oluşturduğunu anımsattı.

Meslek odalarının bugün geldiği durumun üzüntü verici olduğunu ifade eden Ceylan eleştirilerde bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü; “Odamızın durumu sadece beni değil Meslekte Birlik Grubuna yıllarca emek vermiş,zaman içerisinde gruba dahil olmuş,meslek aşkıyla yürekleri çarpan genç meslektaşlarımıda huzursuz etmiştir. Bu duruma bir son vermek ve yeniden Meslekte Birlik Grubunun kuruluş felsefesine dönmesi,kişilerin değil mesleğin ön plana çıkması, grubumuzun yeniden bir araya gelmesi benim için bir vebal ve görev olmuştur.Yeniden herkesi kucaklayan,kişilerin değil kurumsal yapının sözünün geçtiği,herkesle barışık, grup mantığına bağlı ve ‘BİZ’ olmayı yeniden hedefleyen,genç,dinamik,mesleğinde başarılı ve ekip ruhuna sahip bir liste ile derneğimizi ülkemizde tekrar söz sahibi bir odaya kavuşmak için kendi bildiğim ve inandığım yolda bir ekip kurarak bu yola baş koyduk. Tüm meslektaşlarıma seslenmek istiyorum;2,5 yıldır sadece başkan olmak için birbirleri ile hiçbir konuda bir araya gelemeyen üç gruptan oluşan bir yönetim görev başında. Elinize vicdanınıza koyarak bir öz eleştiri yapmanızı ve mesleğimize ve meslektaşlarımıza nasıl hizmet etmediklerini, gelenek ve göreneklerimize, dünya görüşümüze uymayan bir üst yönetimin istekleri doğrultusunda kime hizmet etmeleri gerektiğini unutan grup liderlerini ve bazı yandaşlarını gözden geçirmenizi rica ediyorum.Bizler Meslekte Birlik Derneği ekibi olarak bu duruma son vererek üst yönetimde yeniden ağırlığı olan bir meslek odası haline tekrar kavuşmak istiyoruz”

YÖNETİM KURULU
HAKAN CEYLAN
ALİ SIRRI KARABIYIK
HAYRETTİN YÜCEAKTAŞ
MEMDUH YILDIZ
ALİ TURAN
YUSUF PALABIYIK
MURAT KARATAŞ
HALE AYŞE PARLAK
ARİF AYYILDIZ
HÜSNİYE KARA     
RAMAZAN AÇIKYÜRÜK
NEVBAHAR ÇOLAK TOSUN
HATİCE FUTTU
NAFİZ SALEPÇİ
FATİH SALLI
ABDULLAH AKKOYUN
NESRİN GEZEK
ALPER YAVUZ
DENETİM KURULU
ALİ SELVİ
MUHARREM TUNCEL
YUSUF KAHRAMAN
SELAHATTİN DURGUT
AHMET ÖZKAN
EKREM ÇELİKLİ
MURAT ALTUN
MEVLÜT KABAK
MUSTAFA KARAKAYA
SALİM BÜLBÜL
HAYSİYAT DİVANI
İSMAİL TURAN
MEHMET ÖREN
MUAMMER ÇAĞLAYAN
YUSUF VARLI
İLHAMİ PATIR
EYÜP TERCAN
AHMET MIHÇI
İHSAN ESEN
AHMET GÜNDÜZ
ABİDİN TINKIR

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.