1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Milletin Aklıyla Oynamayın
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Milletin Aklıyla Oynamayın

A+A-
Vatandaş diyor ki, idam istiyoruz.
Cumhurbaşkanıız diyor ki, meclis kısa sürede üzerine düşeni yapacaktır, benim önüme geldiğinde onaylarım.
Devlet Bahçeli diyor ki, Meclise gelecek bir idam tasarısına evet deriz.
Adalet ve Kalkınma Partisinin hukukçu Milletvekili Mustafa Şentop Diyor ki, İdam kararı alınırsa, yapılacak düzenlemeyle Ucu Bebek katili Apo’ya kadar gider.

Sayın Başbakanımız diyor ki, İdam kararı meclisin işidir, karar alınabilir.  Vatandaşlarımız bilmelidir ki, Ancak geriye doğru yürümez.
Ahmet Davutoğlu’nun icranın başından alınmasıyla hızla ivme kaybeden Başbakanlık makamı, milletin aklıyla oynamaya devam ediyor. Siz değil miydiniz Sayın Başbakanım, meydanlarda esip gürleyen, ne oldu? Kıçı kırık terörist sevici Avrupa’dan, Terörizmin ağa babası ABD’den tepkiler gelince 360 derece döndünüz.
Lütfen makamınıza yakışır şekilde ifadeler kullanın. Sayın Cumhurbaşkanımıza ters düşen beyanlardan kaçının, ne olur yorum yapmadan önce partinizin konuya hakim milletvekillerinden görüş alın sonra kameralar karşısına geçin. Yoksa Partinizin konuya hakim milletvekili sizi zor durumda bırakır. Tıpkı idam cezasının geriye dönük işleyip işlemediği yaptığınız açıklamada ters köşe olduğunuz gibi.
Ayrıca Sayın Başbakanımız diyor ki, Eğer Başkanlık sistemi gelirse değil, gelmezse Türkiye asıl o zaman bölünür..
Sayın Başbakanım bu sözde bulunduğunuz makama yakışmadı. Başkanlık sistemini  bölünme ya da bölünmeme üzerinden milletin aklıyla oynamak, makamınıza ancak gölge düşürür.
Bu şekilde ifadeler, halkın önüne gelecek sandıkta vatandaş üzerinde ters tepki yapar.

Beklerdim ki, Allah’ın izniyle Türkiye Cumhuriyeti öyle güçlü bir bağla bağlıdır ki, öyle bir şuur ve iman vardır ki hiçbir güç bu ülkeyi bölmeyi başaramaz.
Bu gücü 15 Temmuz’da tüm dünya gördü. Bu güç 15 Temmuz akşamı şahlandı, Kürdüyle, Türkiyle, alevisiyle,lazıyla, çerkeziyle.. Güneydoğusuyla, Marmarasıyla, İç anadolusuyla..  tüm dünya’ya meydan okudu.
Beklerdim ki,’ işte size Başkanlık için bir neden. İdam kararı Başkanlık sistemi olmuş olsaydı, halkın beklentilerine cevap verecek şekilde, çoktan sandık vatandaşın huzuruna gelirdi.
Ve bugün bölücü hainler, maşalar  vatandaşın ödediği vergilerle besleme olarak kalmaz, hak ettikleri sonla buluşurlardı’..

Belki duygusal davranıyorum, belki Konya sevdalısı olarak, İl teşkilatımız hazmetse de, oy veren bir seçmen olarak Ahmet Davutoğlu’nun görevden alınmasını ben hazmedemiyorum..
Hükümet Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığı bırakmasıyla bana göre oldukça zayıfladı, çok hata yapıyor. Avrupa’da ve parlemontoların da Türkiye aleyhine icra edilen her bölücü açıklamaya Dışişleri Bakanlığı anında tepkisini ortaya koyar, Büyükelçilerine sert bir şekilde uyarı yapılırdı..
Şimdi ise her şeyde olduğu gibi Cumhurbaşkanımız bunlara haddini bildiriyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın kısa sürede hükümet içi bir değişime gitmesini canı yürekten diliyorum. Mesela yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızda dahil olmak üzere, birçok Bakanımızın yerlerine taze kan gelmesinin tam zamanıdır.
Türkiye zor dönemden geçiyor. Yarının ne getireceğini hiç birimiz göremiyoruz. Dört bir yanımız alçaklarla çevrilmiş. Ben bu durumda akli selim açıklamalar yapan, gerçek bir Milli Görüşçü olduğundan en ufacık şüphe duymadığım Saadet Partisi yeni Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu Bey’e yeni görevinde başarılar diliyorum. Konyalı olarak gönlümden geçen Sayın Mustafa ÖZKAFA idi. Ne diyelim Hayırlısı olsun.

Sayın Temel Karamollaoğlu Bey’in, İstişare heyetinin arzularıyla değil, Milli Görüşçülerin aşkıyla bu yüce davayı hakettiği yere getirmesini, Milli Görüşün ülkemizde yeniden şahlanmasını, uzun yıllar hizmet verecek göğsü iman dolu, Erbakan sevdalısı nesillere yer açmasını Cenab’ı Allah’dan niyaz ederim.
Tek çıkış yolumuz, birbirimize kenetlenip, Allah’a hakkıyla kul olmaktır.
 
 
 
    
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.