Dursun Seyis

Dursun Seyis

Müttefik ve gündem

A+A-

Önce  oyucularıma teşekkür ediyorum.

Çünkü  yazdığım yazıların çok dikkatli okunduğunu görmekteyim. Bana bu fırsatı  verenlere teşekkür ve Yüce Rabbime şükrediyorum.

Yıllardır yazmaktayım.Kendi bildiğim doğruları taraf olmadan objektif şekilde yazılarında aktarıyorum.

Elbette beğenen tebrik edenlerde olmakta, eleştirenlerde olmakta.Hepsine ayrıca teşekkür ediyorum.

Yazılarım gazetemizden ve Türkiye’nin hatta ülke dışındakiler tarafından inter- net aracılığı ile okunmaktadır.

+++

Gelelim  müttefiklerimize en büyük müttefikiz olan  NATO’da birlikte olduğumuz ABD ye.Benim takip edebildiğim yıllara bakıyorum.ABD  bize ciddi anlamda müttefik değil,hatta düşman gibi davranmakta,Türkiye’nin haklı konularda ya tarafsız kalmakta, yada karşımızda olmaktadır.

Hala FETO hainini vermedi, vermekte niyetinde değiller.

Yine PKK terör örgütüne karşıyız derken,onlarca- yüzlerde  tırla  silah ve mühimmatı PKK’ye vermektedirler.

Daha geçtiğimiz gün yüreğimizi kor gibi yakan asker ve polisimizi katleden PKK terör örgütüne  desteğini sürdürürken,Türkiye’de iç siyasette  iktidar ve muhalefet tarafından konuşulmakta ve terörün önüne geçilememektedir.

Türkiye sınırına yaklaşık10 Km.olan  Gara’da yine yaklaşık 6 yıldır tutsak olan kahraman şehitlerimizin PKK’nın bunca zaman elinden alınamaması düşündürmektedir. Allah bu kahramanlarımıza rahmet etsin,ailelerine de sabırlar versin. Gara ve Kandil ve benzeri  terör yuvaları yerle bir edilmedikçe terör yaşamını sürdürecektir.

Bu konuda başarı veya başarısızlık tartışması ve gündem oluşturulması biryana,bundan sonra bir da ha böylesi bir terör olayı karşısında nasıl tedbir elmalıyız ona bakmalıyız. Bu konuyu iç politika ve günden yapmadan,gerekirse mecliste gizli görüşme yapılmalıdır. Ama maalesef gibi görüşmede olsa içeride PKK’nın uzantılarının olduğunu da unutmayalım .Bir süre önce Suriye’ye yapılan harekatlarda bunlar neden kurtarılmadı ?

Hani Suriye sınırını Rusya ile anlaşarak kontrol edecektik.Bu acaba unutuldu mu, ne alemde ?

Muhalefet bu konuda  iktidara destek olmalıdır.Hala geçen seçimlerde APO’nun kardeşinin  TRTde yaptırılan konuşması ile laf salatası yapmaktayız.

Yine bir başka günden  konusu da   ve bir süredir  tüm dünyayı sıkıntıya düşüren Korona virüsüdür.Biz hükümetin ve sağlık bakanının çalışmasıyla  bir mesafe aldık. Aşılama devam ediyor.Bu konuda sağlık çalışanlarına da can siper çalıştıkları için teşekkür ediyorum.  Hükümetin çabası kadar,sağlık çalışanlarının fedakarlığı kadar halkımızda duyarlı olsa sanırım bu lanet hastalıktan kurtuluruz  ve yapılacak yeni düzenlemelerde de esnaf nefes alır ama bir taraftan da bazı yerlerde toplantılardaki görüntülere şaşıyorum. Kural ve yasağı koyanlar önce bunlara kendileri uyması ve halktan da bunu istemesi gerekir.

Yine bir başka yapay gündem daha :

Birkaç gün bazı TV’lerde bu tartışma ve haber konusu oldu.

Neymiş efendim,İstanbul Belediyesi   öğrencilere 40bin tablet dağıtmış.Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan tepki gösterdi ve kendilerinin hükümet olarak  500 bir tablet dağıttığını ve bir belediyenin ise 50 tablet dağıttığını,bunları söylemediklerini söylerken,Milli Eğitim Bakanı  ise Erdoğan’ın aksine 500 bin değil, 360bintablet dağıttığını açıkladı.

Bunlar yapay gündemler ve Türkiye’nin asıl sorun ve gündemi önce  terör,sonra Korona virüsü. Konya’mız da bile virüs yine kıpırdama durumunda olduğu biliyorum.

Yine Türkiye’nin  sorunu enflasyon  ve hayat pahalılığıdır.Hani fahiş fiyat için erken uyarı sistemi n den bahsedilmişti.Ne oldu bu konu ? Şimdi sormak istiyorum.Takip edilen politika ile Dolar zirveyi gördükten sonra  ciddi şekilde düştü. Altın öyle.

Peki yapılan zamlar neden geri alınmıyor ?

Yani yapay gündem değil, gerek muhalefet, gerekse iktidar gerçek gündem ve Türkiye’nin sorunlarının çözümünde  böylesi zor bir dönemde birlikte hareket etmesini halkımız beklemektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.