Dursun Seyis

Dursun Seyis

Parti Gurupları Ve…

A+A-

Millet olarak kavgadan, çekişmeden bıktık.

Hiç kimsenin ama, kimsenin kimseye  hakaret etmeye, küfür etmeye hakkı yoktur.

Gerek terör, gerekse hayat pahalılığı, işsizlik ve korona virüs nedeniyle halkımız burnundan solumaktadır.

Bir süredir haberler ve TV’lerdeki açık oturumlar dışında vaktim olmadığı için  partilerin gurup toplantılarını izlemiyordum.

Geçtiğimiz Salı günü önce İYP Parti’nin,daha sonra MHP’nin ve son olarak ta CHP’nin parti guruplarını ve parti genel başkanları   Meral Akşener , Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun TV’lerin verdiği kadarıyla izledim ve dikkatlice dinledim.

Doğru oturup doğru konuşalım böylesi  yapılan gurup toplantılarını özlemişim. Tarafsız şekilde herhalde izleyenlerde benim gibi düşünmektedir.

Önce Akşener’in konuşmasını izlediğimi yukarıda yazdım.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gurup toplantısında yaptığı konuşmada, kendinden emin, sakin,hanımefendi gibi kimseye hakaret etmeden, Türkiye’nin sorunlarını ve çözüm yollarını gösterdi. Bunların çözülmesi için kendilerinin iktidara yardımcı olmaya hazır olduklarını, Türkiye’nin çaresiz olmadığına  ve halkın sıkıntı çektiği noktalarda kaynakların yeterli olduğuna değindi. Sorunları çözemeyen iktidarın  seçim yoluyla halkımız tarafından iktidardan uzaklaştırılacağını iddia etti.

Konuşmasının  büyük bölümünde  kadın haklarından bahsetti.Kadınların haklı konularda hakkının araması gerektiğini, haklı konuda hiç susmadığını,susmayınca da çirkef damgası yediğini ve doğru olduğu konularda geri adım atmadıklarının altını çizdi. Yine yazayım konuşmasında  ağır itham,iftira ve hakaret içeren tek kelime dinlemedim.

Arkasından da MHP gurup toplantısında    genel Başkan Devlet Bahçeli’yi dinledim.Şunu açıklıkla yazmam lazım.

MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli’yi de  uzun zamandan sonra ilk defa böylesine sakin,çok ciddi hakaret etmeyen bir toplantı yaptığını belirteyim.

Tabi ki,bu arada terör örgütlerine de  haklı olarak verdi veriştirdi. Ancak anlaşılır bir dille ve sakin olarak.

MHP Genel Başkanı gurupta  yaptığı konuşmanın büyük bölümü de yarınlarımızı teslim edeceğimiz gençlere yönelik yaptı. Gençlerin çok değerli olduğunu,dertlerini dinlemeye ve çözmeye hazır olduklarını,gençlerden vaz geçmeyeceklerini,gençlerin marjinal gurupların ve terör örgütlerinin tuzağına düşmemesi gerektiğini, üniversite kapılarının dışında değil, amfiler de  olmalarını gerektiğinin altını çizdi. Ailelerin çocuklarına sahip çıkmasını,dağa çıkarılan gençlerin durumuna dokundu. Günlük sıkıntılara,ekonomiye,işsizliğe ve korona virüsüne benim izlediğim bölümde dokunmadı.

Salı günü son gurup toplantısı CHP’nindi. Genel Başkan  Kemal Kılıçdaroğlu’da çeşitli konulara dokundu ve iktidara bazı sorular sordu.Hazineden buhar olduğunu iddia ettikleri  dolarların nereye gittiğini,hükümetin  ülkenin ekonomisini 5 hortumcu müteahhide bıraktığını, bunlara hazinenin aktarıldığını,. Bir ülkeden gelen  Korona  aşısının faturada ve gümrükteki bilgilerinde ücretsiz olduğu belirtilirken, ödenen paranın kime ve hangi şirkete gittiğini sordu.

İktidarın başarısız olduğunu   ve ülkeyi yönetemediğini iddia etti.Bu iktidarın sandık yoluyla iktidardan uzaklaştırılacağını iddia etti.

Şimdi  bu gurup toplantıları yine belirteyim tarafsız ve sakin biçimde dinleyen vatandaşların  bu konuşlardan etkilenebileceğini düşünüyorum.

Ben ise bu üç partinin genel Başkanlarının  konuşmalarını bazı küçük istisnalar hariç hepsinin altına imzamı koyarım.

Hükümetin en büyük partisi  AK Parti’nin ise gurup toplantısı yoktu.Sanırım AK Parti bu günlerde   il genel kurullarının yanında  büyük genel kurula hazırlanıyor. Halkın merak ettiği  ise AK Parti’nin genel kurulunda nasıl bir değişiklik yapılacak, kabine değişikliği yapılacak mı ?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.