Polis Gazetesi hakkında yapılan habere Bademci ve Güven'den tepki geldi

Polis Gazetesi hakkında yapılan habere Bademci ve Güven'den tepki geldi

Ankara’da bir kişinin üzerinden polis gazetesi sahte kimliği ile yakalandığı yönünde bazı basın ve yayın kuruluşlarında yer alan haberin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. 

A+A-

Konuyla ilgili olarak Polis Gazetesi Haber Müdürü Süleyman Bademci , “Haber müdürü olarak görev yaptığım Polis Gazetesi’ne yönelik yapılan ve gerçeği yansıtmayan haberlerle ilgili olarak, Polis Emeklileri Dayanışma Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Genel Başkanı ve Polis Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Şahin Güven tarafından gerekli açıklama yapılmış, yalan haber yapan basın yayın organları ile ilgili gerekli yasal süreç başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

Polis gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Şahin Güven ise  yaptığı yazılı açıklamasında, “Önceki gün bazı basın ve yayın kuruluşlarında gazetemiz Ankara muhabirinin sahte basın kimliği ile yakalandığı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Polis Gazetesi, halkın hak hukuk ve devletimizin bekası yönünde şereflice yapılan tüm hizmetlerin halka duyurulmasında önemli ve şerefli bir göreve imza atarken,  sahtekarlık gibi ağır bir suçla gazetemizi karalayan bu yayınların hukuki olarak takipçisi olacağımız kaçınılmazdır’ dedi. 

Şahin açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi;

“Olay basın yayın kuruluşlarında habere konu olan şahsın sahte basın kartı ile yakalandığı şeklinde yazılmıştır.  Konunun kurumumuza (POLİS GAZETESİ) intikal etmesinin ardından gazetemiz hukukçuları tarafından hemen ele alınmıştır. Muhabirin üzerinde çıkan ve kurumumuza ait olan basın kartı dahil olmak üzere,  gazetemizin yayın yapması ile ilgili tüm evraklar, resmi makamlarca incelenmiş ve yapılan inceleme sonucu kurumumuz ilgili evraklar ile şahsın üzerinde bulunan ve polis tarafından el konulan kişi basın kartı da dahil olmak üzere, tamamen yasal olduğu ortaya çıkmış ve  bu sonuç resmi olarak tutanaklara geçirilmiştir.

Gazetemizin itibar ve ismini yıpratmaya yönelik yapılan bu girişimler sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Halkın huzur ve güveni için 7/24 esası ile gece gündüz demeden ülkenin dört bir yanında görev yapan güvenlik güçlerimizin çalışmalarını, kimi zaman aziz vatanımızı korumak üzere hainlerle girdikleri çatışmalarda şehit düşen vatan evlatlarını sayfalarına tek sütunla bile yansıtmaktan imtina eden dış odaklı ve aslında ne oldukları bile belli olmayan bazı sözde basın yayın kuruluşları, sevdası vatan ve bayrak olan kahraman güvenlik güçlerimizin her zaman yanında olan ve bunu tüm yayınlarında belli eden kurumumuza iftiraya varan bir yaklaşım içinde olmuşlardır.

Polis Gazetesi’nin yıllar içinde yaptığı yayınlara bakıldığında kimin vatanperver kimin sahtekar olduğu aşikardır. Bizi, ucu sahtekârlığa giden yola değil sokmak., orda ismimizi bile anmak kimsenin ne hakkı nede haddidir. Ankara haber merkezinin muhabiri olan ve polis tarafından göz atına alınan şahıs alkollü ve maskesiz olduğu için gerekli yasal işlemlerin yapılmasının ardından serbest bırakılmıştır. Bu şahıs ve Ankara haber merkezi yetkilileri tarafından idari soruşturma başlatılmıştır. Adı geçen muhabirin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edildiğinin de bilinmesini isteriz.  Bununla birlikte gazetemiz hukukçuları bu yalan haberi yaparak halkı yanlış bilgilendiren basın yayın kuruluşları hakkında yasal işlemlere başlamıştır."

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.