1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Saadet Partisi-Has Parti- Milliyetçi Hareket Partisi
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Saadet Partisi-Has Parti- Milliyetçi Hareket Partisi

A+A-

Rahmetli Erbakan Hocamla birlikte bugüne kadar inandığım ve inanmaya devam edeceğim Türkiye için çıkış yolunun, ancak Milli Görüş kadroları ile gerçekleşeceğidir.
Rahmetli hocam zamanında, önce Tayyip Erdoğan ve arkadaşları ayrıldı, ben hocamın o nazik, ikazlarını çok iyi hatırlıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’nın ikazlara karşı üslubunu bozduğunu hiç görmedim. Ancak çevresi Milli Görüş kadrolarından uzak durmasına neden oldu. Milli görüş gömleğini çıkarttım demesi bu camiada hep eleştirilere neden oldu.. Kendisine her seçimde oy olarak destek verilse de güven anlamında uzak duruldu.
Sonra Numan Bey ve arkadaşları Milli Görüş içinden çıktı, olaylı kongre sonrası kurulan HAS Parti.
Numan bey, Veli Tolu Bey ve Rıza Güneri Bey efendi…
Her biri ayrı bir değer.. Kendilerine sonuna kadar inancım tamdı.. Ak partiye karşı bence inananların kendilerini yalnız hissetmeyecekleri bir partiydi, her kesime hitap ediyor lideri seviliyordu. İnanıyorum eğer devam etseydi, bugün yaşadıklarımız, Adalet ve kalkınma partisinin hataları bu partinin uyarılarıyla asgariye inecek, ne cemaat bu kadar güçlenecek ne de ak parti bu kadar büyük hatalar yapacaktı.. Gittikçe güçlenecek, halkın sesi ve demokrasinin sigortası olacaktı..
Milli Gazete Konya temsilcisi görevindeyken yine Hakimiyet gazetesinde yazdığım bir yazıda, kendilerine olan güvenimi ifade etmiş, milli görüş içerisinden gelen her türlü hakarete karşı kendilerini aslanlar gibi savunmuştum. Haberleri oldu mu bilmiyorum, arayıp bir teşekkür eden oldu mu?

Hayır… BÖYŞE BİR ŞEY BEKLİYORMUYDUM? Hayır.

Ben sadece inandığım güvendiğim insanlara hiçbir beklenti içine girmeden gelecek nesillerimiz için destek vermeyi destur edinen bir şahsım.
Sonra ne oldu? Cumhurbaşkanıyla yapılan bir görüşme.. Ak Partiye geçiş.. ve yola çıktığı arkadaşlarına elveda.. Belki kendisi bir koltuk kazandı ama Türkiye çok şey kaybetti.
Türkiye’nin geleceği Saadet Partisi Erbakan hocamın vefatı, partiyi yöneten iştişare heyeti ile bana göre, kendileri kabul etmiyebilir 360 derece dönüş ile sadece hükümeti hedef almaya hükümetin
karşısında hangi güç varsa, onunla işbirliği yapamaya başladı..

BELKİ TÜRKİYE’DE BU FETÖ’cülere hiç destek vermeyen, onlara mesafeli duran milli görüş liderinin tam zıddı bir tutumla Sayın KAMALAK her gün zaman gazetesinde ve onların yayın organlarında hükümete karşı bunlara destek mahiyetinde açıklamalar yaptı. Hatta seçimde yine bu terör örgütüne bağlı yayın organlarının toz konduramadığı sayın Destici ile seçim birliğine girdi. Amaç Adalet ve Kalkınma partisi’nin oy gücünü aşağıya çekmekti. Başarılı olamadılar. MİLLİ görüş sevdalıları Sayın Erdoğan’a ne kadar mesafeli yaklaşsalar da oyunu bozdular.
2000’li yıllarda Konya’da bir başka gazetemizde yazarken o günün basın ve siyasi ortamın etkisinde kalan Sayın Devlet Bahçeli’yi Ecevit ve Yılmaz’la kurmuş olduğu iktidarın memleketin hayrına olmadığını vurguluyarak, MHP genel başkanını en sert şekilde eleştirmiştim.. yazıma istinaden birkaç hadsiz, beni ölümle tehdit etmiş, O günün gazete yetkilisi Eski Devlet Bakanımız Rıza Bey MHP il başkanını arayarak bu hadsizlere karşı teşkilat bazında uyarının yapılmasını rica etmişti..

Evet ben zamanında Devlet Bahçeli beyi çok eleştirmiştim.
Bugün kendisinden Allah razı olsun diyorum..

Yiğidin hakkını vermek gerekir..

Aile ortamlarında seçim sonucu açıklamalarından, hükümet kurmaya yanaşmamaya kadar bir çok noktada eleştirmiş hatta gitmesinin doğru olacağına inanmıştım.
Büyük bir hata yaptığımı bugün daha iyi anlıyorum.. Numan Kurtulmuş ve arkadaşlarından beklediğim, iktidarı uyarma, demokrasi ve rejim müdaafasını hiçbir menfaat beklemeden sadece millet için nasıl can siperane ortaya koyduğunu gördüm. Cumhurbaşkanlığı krizi, her türlü görsel ve yazılı medyanın baskısına meydan okuyup, Meclise girmemeye karşı direnip, meclise girme…..
Ak Parti’nin kapatılma davası, bugün darbecilere karşı dimdik ayakta duruş.. Bahçeli’ye bu milletin bir ferdi olarak minnet duyuyorum. Zor günlerinde Sayın Bahçeli’yi yalnız bırakmayan dava arkadaşlarıyla da gurur duyulmalıdır..

ABD güdümündeki Fetö terör örgütünün, lideriyle kenetlenen istiklal mücadelesinde dimdik ayakta duran MHP teşkilatlarını artık ele geçiremeyeceğine de inancım tamdır.

Not: Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak beyefendinin eşi Zübeyde Kamalak hanımefendi benim gazete küpürlerinden yola çıkıp kul hakkı yediğimi ve taraflı yazdığımı ifade etmiş. Rabbim beni kul hakkı yemekten korusun. YAZDIKLARIM DA ORTADADIR. Hata yaptım, aldatıldım demek, hatadan dönmek erdemdir. CUMHURBAŞKANIMIZ da bu erdemi göstermiştir. Mutlaka zaman gazetesinin arşivi Saadet partisinde vardır. Geriye dönük arşivlere bakar, FETÖ tetikçisi samanyolu ve bugün tv de ki konuşmalarını dinlerse kul hakkı yemediğim anlaşılır. Bakın daha birkaç gün önce 15 maddelik reçete sundu. Açıklamada 15 temmuz alçaklığına en sert tepki var, tek kelime fetö cümlesi yok.. Kimse iddia demeye kalkmasın.. FETÖ terör örgütü adına açılan davaların, işlenen suçların hepsi idam cezalıktır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.