Saadet Partisi Konya internet üzerinden toplandı

Saadet Partisi Konya internet üzerinden toplandı

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı Haziran Ayı İl Divan Toplantısı internet üzerinden gerçekleştirildi. 

A+A-

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Saydam, toplantıda gerçekleştirdiği konuşmada; “Bundan 100 yıl önceki yaşam standartları ile bugünkü standartlar bir değil. Bugün olmazsa olmaz dediğimiz, 100 yıl önce insan hayatında olmayan pek çok şey bugün bırakın lüks olmayı, hayat standardı haline gelmiş. Bu sebeple idarecilerimiz bütün meseleye bu gözle bakıp ona göre adımlar atmak zorundadırlar. Bugünün idarecileri yaşam standartlarının en az 20, 30 sene sonrasını öngörerek adımlarını ona göre atmak zorundadırlar. Şehirlerimiz, binalarımız, ekonomimiz, tarımımız, teknoloji yatırımlarının nereye evrileceği de öngörülerek; insan gücü, bulunduğumuz coğrafya, iklim değişiklikleri gibi unsurlarda göz önünde bulundurularak şekillendirilmeli ve ona uygun adımlar atılmalıdır.” dedi.

"ACİL ÇÖZÜLMESİ GEREKEN PROBLEMLERİ VAR"

Saydam, konuşmasının devamında; “Ama bu süreçte normalde belediyelerin yapması gereken bizce küçük işlerin koskoca bakanlık tarafından üstlenilmesi ve açıklanması belediyelerimizin artık çaresiz olduğu ve hizmet yapamadığı anlamına gelmektedir. Açıklanan ve hizmet diye sunulan yatırımlar bizim bakış açımızla ‘Dağ fare doğurmuştur.’ şeklinde açıklanabilir. Şehrimizin yapılması gereken daha ciddi daha önemli işleri vardır. Trafik hala başlı başına bir problemdir. Bir yerlere imar giderken ulaşımı düşünülmemiştir. Hem toplu taşıma olarak hem de açılacak caddeler açısından bugün düşünülmemiştir. Hala 20 sene ve daha önce yapılanlarla idare edilmektedir. Koskoca ovada şehrin girişleri çıkışları alt geçitler 2 şerit giriş çıkış olarak düşünülmüş ve yapılmıştır. dedi.

BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN YAPACAKSINIZ?

Trafikte acil olarak çözülmesi gereken problemli yerleri de belirten Saydam; “Trafik problemimiz var. Bazı noktalar var, sabah akşam kilitleniyor. Bu, bugünün problemi. Bunların çözülmesi gerekir. Bir de gelecekte olabilecek yoğunluk noktalarını öngörüp bugünden adım atılması gerekir. Geçmişte açılan, Allah razı olsun, o günkü bu hizmeti yapanlardan Nalçacı Caddesi, yapımından bu tarafa neredeyse 40 – 50 yıl geçmiş ama hala şehrin büyük bir yükünü çekiyor. Bizim dönemimizde açılan Fetih Caddesi, Ahmet Özcan ve Barış Caddeleri bugünler düşünülerek açıldı. O günün ihtiyacı değildi.  Ama biz bugün bu çalışmaları göremiyoruz. Çiçekle böcekle geçirilecek zaman değil.” şeklinde konuştu.

YANLIŞ YATIRIMLARA MAHKÛM DEĞİLSİNİZ!

Konuşmasının son bölümünde ise Saydam; “Buradan Konyalı hemşehrilerime seslenmek istiyorum. Bunlara mahkûm değilsiniz. Trafikte zaman geçirmeye mahkûm değilsiniz. Kırık dökük yollarda seyahat etmek zorunda değilsiniz. Su parası üzerinden bir karışıklık yaşamak zorunda değilsiniz. Daha düzgün daha müreffeh daha temiz daha ucuz bir şehri oluşturmak elimizde. Saadet Partisi olarak bunları çok kısa zamanda hep birlikte sağlarız. Bunlar mümkün. Boş kuru bir hayalden bahsetmiyorum. Geçmişte en zor zamanlarda bile en büyük hizmetleri yapan görüş parti biziz. Bugünün imkanları daha farklı daha iyi hizmetler yapabiliriz. Ve inşallah ilk seçimde hem yerelde hem de genelde iktidara gelip bunu sağlayacağız.” dedi. AYNUR ÜNÜN

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.