Saadet Partisi Kulu İlçe Divan Toplantısı ilçe teşkilatında yapıldı

Saadet Partisi Kulu İlçe Divan Toplantısı ilçe teşkilatında yapıldı

Saadet Partisi Kulu İlçe Divan Toplantısı, koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek ilçe teşkilatında gerçekleştirildi. 

A+A-

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, toplantıda gerçekleştirdiği konuşmada şöyle dedi;

“AK Parti bizim geçmişte uğraşlar vererek ahlak ve maneviyat üzerine ortaya koyduğumuz siyaseti yok ettiği gibi daha da geriye gitmeyi başardı. Oluşturduğumuz ahlak temellerini tamamen yok ettiler. Türkiye ileriye gitmiş gibi gösterilerek 70’lerdeki ekonomik ve siyasi durumun daha da gerisine gitmiştir.

Dikkat ediniz son 10 yıldır neyi konuşuyoruz? Güya kendilerinin muhafazakâr, mütedeyyin olduğunu iddia eden iktidar döneminde, maaşlı trolleri konuşuyoruz, zinayı konuşuyoruz, faizi konuşuyoruz, LGBT’yi konuşuyoruz, aile içi şiddeti konuşuyoruz, hukuksuzlukları, hak gasplarını konuşuyoruz. Ve bu konuştuğumuz kavramların zirve yaptığı dönemi yaşıyoruz.

Hiçbir meselemiz düzeltilmiş değil. Halbuki biz millet olarak bu meseleleri çoktan aşmış, inancına, örf adetlerine uygun bir toplum haline gelmiş olmamız gerekirdi. Bunun sebeptendir ki bugün Saadet Partisi’ne her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır.”

EĞİTİM SİSTEMİ ÜRETİME KATKI SUNMUYOR!

İktidarın örgün eğitim sisteminde bile başarılı olamadığı söylen Saydam; “Aynı şekilde eğitim açısından bakacak olursak bir süreç geçirildi ve uzaktan eğitim adı altında çocuklarımıza bir şeyler verilmeye çalışılıyor. Yahu siz daha örgün öğretim de düzgün bir eğitim veremediniz ki uzaktan eğitimde ne vereceksiniz. Şu anda eğitimin hali ortada. Hepimiz görüyoruz. Milyonlarca çocuk sınava giriyor,binlercesi sıfır çekiyor, hiç soru yapamıyor. Başarı sağlayıp üniversite okuyanların büyük bir çoğunluğu da iş bulamıyor.

İşlettiğiniz eğitim sisteminiz üretime hiçbir katkı sağlayamıyor. Gençlerimiz işsizlik sorunu yaşarken, sanayicimiz de işsizlik veya kalifiye eleman sorunu yaşıyor. Yani eğitim sistemi ile üretimin soketleri birbirini tutmuyor. Mezun olan öğrenciler üretime dönemiyor. On iki yıllık kesintisiz eğitimle birlikteise usta, kalfa, çırak gibi kalifiye eleman sisteminin de önü kesilmiş durumda. Çocuklarımız artık endişe içerisinde büyüyorlar. Ayrıca eğitim bir disiplin işidir. Şu an için öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz de bir takım yönergelerle itibarsızlaştırılmış durumda. Hiçbir yaptırım güçleri yok. Haliyle geleceğimiz heba oluyor, vakitler boşa geçiyor.” dedi.

AYNUR ÜNÜN
 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.