Sağlık-Sen Konya Şubesi Konya’da yetkili sendika oldu

Sağlık-Sen Konya Şubesi Konya’da yetkili sendika oldu

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, üye sayısını 253 bin 520’ye yükselten Sağlık-Sen'in, bu yıl da sağlık ve sosyal hizmet kolunun en büyük sendikası ve 12’inci kez genel yetkili sendikası olduğunu söyledi.

A+A-

Memur sendikalarının 2020 yılı üye sayıları Resmi Gazete’de yayınlandı. 253 bin 520 üye sayısıyla Sağlık-Sen, sağlık ve sosyal hizmet kolundaki yetkisini perçinledi. Sağlık-Sen Konya Şubesi Başkanlığı ise üyesi sayısını 8750’ye çıkartarak Konya’da yetkili sendika oldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan "4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Gereğince Kamu Görevlileri Sendikaları ile Konfederasyonların Üye Sayılarına İlişkin 2020 Eylül İstatistikleri Hakkında Tebliğ" Resmi Gazete’de yayınlandı.

Yayınlanan verilere göre üye sayısını 253 bin 520’ye yükselten Sağlık-Sen, bu yılda sağlık ve sosyal hizmet kolunun en büyük sendikası ve 12’inci kez genel yetkili sendikası olduğunu tescilledi.Yayınlanan tebliğde, sağlık ve sosyal hizmet kolunda sendikalı olanların yüzde 40’dan fazlasının Sağlık-Sen’e üye olduğu belirlendi.

Yayınlanan tebliğ değerlendiren Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, “ Sağlık-Sen’in geleceğe emin adımlarla yürüdüğünü belirterek, “Teşkilatımıza, temsilcilerimize ve ülkemizin fedakâr sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için tüm teşkilatımızla birlikte, geçmişten aldığımız güçle geleceğe mührümüzü vurmaya kararlıyız. Bu inanç ve azimle önümüze çıkan engelleri hep birlikte aşarak yeni kazanımların altına imzamızı atacağız. Biz bir kez daha tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyor, emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum” dedi. 

AHMET ÖZER

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.