Dursun Seyis

Dursun Seyis

Şu Etrafınıza Ve Dünyaya Bakınız

A+A-
Dünya’da Türklerin görüldüğü günden bu yana Türk Milletine bir düşmanlık var olduğu görülüyor. Tarihteki Türk Devletlerine bakıyorsunuz,  düşmanlar bizi cephede yenemiyor. İçeriye sızdırılan hainlerle ve kadınlarla devletleri içten yıkıyorlar.
Son bağımsız ve Müslüman Türk devleti Türkiye Cumhuriyeti’dir. Osmanlı döneminde 3 kıtaya hükmetmiş,  toprakları dünyada en büyük konuma gelmiş bir imparatorluğu da sözde Avrupa görmüş Jön Türkler ve içimizdeki aklı evvellerin kanması sonrasında yıkılmış, küçücük bir Anadolu’ya sığıştırılmışız.

Tarih yalan söylemez ama tarihi yazanların yalan söylediğini bilmekteyiz.  Selçuklu devleti zamanında bir taraftan Moğollar, diğer taraftan Haçlı Orduları ile Türkleri Anadolu’dan atma  hevesleri vardır.

Şimdi de öyle.
Etrafımız ve etrafımızın ötesinde dost gibi görünenler düşman olmuşlardır.  İşte PKK ile yapılan mücadele de bunu görüyoruz. Işid ile yapılan mücadelede bunu görmekteyiz. Irak’taki Türk birliğine saldıran teröristlerin kullandığı silahlar Rus yapımı çıktı. Doğu ve Güneydoğu’da ve Kuzey Irak’ta  PKK’ya  lojistik destek veren ABD olduğunu hepimiz bilmiyor muyuz?

Bütün bunları yazarken aklıma Uygur’ların  bir güzel sözü geldi.  Uygurlar diyor ki:
Köyün itleri bir birlerine küs olsalar da, kurdu görünce birleşirler.

Bu söz tam da bu günler için söylenmiştir.  Etrafınıza bir bakınız. Dünya’daki tüm itler, hatta içimizdeki hain itler Türk’e karşı nasıl birleşerek saldırıyorlar. Ancak bu necip Türk Milleti evvel Allah hepsinin hakkından gelir. Yeter ki, biz dik ve sıkı duralım.

İslam Dini’nin önde gelen isimlerinden. Halife  Hz. Ali ne güzel söylemiş:
“Her şeyi af edin. Lakin vatanınıza ihanet edenleri asla a f etmeyin.”

Ülke’nin doğu ve güneydoğusunda aleni savaş var. Diğer yerlerde  de münferit olaylar. Bu hainlerin uzantıları. Devlet bunları temizlemek için  kararlı. Mutlaka bunların hakkından gelinecektir.
Dün belki bazı düşüncelerimizden dolayı bir birimize kırgın olabiliriz. Eğer Türk isek, Eğer Müslüman isek üç şeye itibar etmeyiniz.
Kırgınlıkla söylenen sözlere…
Para sesini duyunca fırıldak gibi dönen gözlere ve döneklere,
Makam- mevki sahibi olunca kendini dünya’nın hakimi sanan zavallılara.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri, yurt içi ve yurt dışındaki terör odaklarına karşı karadan ve havadan müdahale için düğmeye bastı.  Yaklaşık 35 yıldır yapılan mücadelelerin içinde en etkili, en kapsamlısı.

PKK kamplarına yönelik büyük operasyona hazırlanan Mehmetçik, hava harekâtının gerçekleştirileceği Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’nü “her an her şeye hazırlıklı olmak” anlamına gelen “Turuncu” alarma geçirdi. F-16 pilotlarına olası tehlikelere karşı ‘vur’ emri ve ‘beklemeden bombardıman’ yetkisi verildi.
Terör örgütü PKK’nın yurt içi ve yurt dışında bulunan kamplarına yönelik büyük operasyona hazırlanan Türk Silahlı Kuvvetleri, hava harekâtının büyük ölçüde gerçekleştirileceği Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’nü “her an her şeye hazırlıklı olmak” anlamına gelen “Turuncu” alarma geçirdi. Operasyon için düğmeye basan TSK, teröristlerin yurt içi ve yurt dışında barındığı bütün sığınak, kamp ve mevzileri yerle bir etmek için bölgeye intikal eden takviye uçak kuvvetleriyle hazırlıklarını sürdürüyor.

Yazımı Hz. Mevlana’nın bir sözü ile bitireyim:
Biz dosta selamı da biliriz,
Yare sevdayı da…
Yeter ki;
Dost, yürekli…
Yar ,vefalı olsun.
    
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.