Tahir Akyürek kimdir?

Tahir Akyürek kimdir? Tahir Akyürek'in siyasi hayatı nasıldır? Tahir Akyürek nerelidir? gibi soruların cevaplarını yazının içinde bulabilirsiniz.

Tahir Akyürek kimdir? :1959 yılında Konya'nın Derebucak ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğreniminin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Kamu avukatı ve serbest avukat olarak çalıştı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. 2004-2018 yılları arasında Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı.

Aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı, (UCLG) Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığı, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi (YBYK) Türkiye Ulusal Heyeti Üyeliği, İslam Başkentleri ve Şehirleri Teşkilatı (Organization of Islamic Capitals and Cities - OICC) Yönetim Kurulu Üyeliği, Uluslararası Tarihi Şehirler Birliği (League of Historical Cities - LHC) Yönetim Kurulu Üyeliği, İpekyolu Şehirleri Birliği Kurucu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği Başkanlığı, Konya Belediyeler Birliği Başkanlığı görevlerinde bulundu. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığı yapmaktadır.

Akyürek, evli ve 3 çocuk babasıdır.

TAHİR AKYÜREK KİMDİR? - HAKİMİYET

Kaynak: Konya Hakimiyet

Bakmadan Geçme