Tahir Akyürek’ten TÜRSAB’A ziyaret

Tahir Akyürek’ten TÜRSAB’A ziyaret

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Konya BTK Başkanı Özdal Karahan ve yönetim kurulunu ziyaret etti

A+A-

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri Konya BTK Başkanı Özdal Karahan ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

‘istişare ve işbirliğini sürdürmeliyiz.”

Ziyarette, Konya turizminin daha iyi bir noktaya gelmesi için işbirliğine devam etmeliyiz diyen TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek,  “ Turizm teşvik kanunu, Turizm tanıtma Ajansı ve çok ciddi mevzuat düzenlemeleri yaptık. Ülke olarak 50 milyon turist ve 50 milyar dolar hedeflemiştik. Dünyadaki pandemiden dolayı ülkemizde turizm dahil, sektörlerin güçlendirilmesine devam edeceğiz. Sizlerin taleplerini dinlemek amacıyla ziyaretinize geldik. Şehrimizin turizminin daha da gelişmesi için istişare ve işbirliğine hep birlikte devam edeceğiz.  Seyahat Acentaları Kanunun yeniden güncellenmesi ve çıkması için elimizden geleni yapacağız. İlginizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Seyahat Acentaları Kanunun Çıkarılması Gereklidir

TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulu(BTK) Başkanı Özdal Karahan ise, “Turizm sektöründe bölgemizde ve Türkiye genelinde sıkıntılarımız var. Öncelikle bizim için önemli olan ve seyahat acentalarının sorunlarına çözüm getirecek olan ’Seyahat Acentaları Kanunun değiştirilerek, güncellenmesini bekliyoruz.. Şehrimizin tanıtıma daha fazla önem vermeliyiz. Bunun yanı sıra, sağlık turizmi potansiyeli açısından en büyük bölgeyiz. Hava limanı sorunumuz var. Özellikle kış aylarında sisten dolayı uçak inişleri sağlanamıyor.   Bu sorunun ivedilikle çözülmesi gereklidir. KOTEV’in (Konya Turizm Tanıtım ve Eğitim Vakfı) gerçek manada Konya turizminin gelişmesi ve markalar çıkarılması anlamında daha aktif çalışmalar yapmalıdır.” diye konuştu.

Herkes Üzerine Düşeni Yapmalıdır

Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı şehrimizin tanıtımı için herkesin üzerine düşeni yapması çağrısında bulunarak, “Şehrimizin turizmdeki zenginliklerini, güzelliklerini ve kültür varlıklarını hep birlikte tanıtmaya devam etmeliyiz. Tanıtım noktasında herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Sille’de Turizm Tanıtım merkezi oluşturma çalışmamız devam ediyor. Şehrimizin turizmde yükselmesi için hep birlikte çalışmaya devam etmeliyiz.” Dedi Ziyaret, günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

ŞEYMA BIYIKLI

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.