1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Tarih bunu da yazar
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Tarih bunu da yazar

A+A-

Konyaspor 32 yıldır karşılaştığı Beşiktaş karşısında zorlanmadan sonuca gittiği en rahat maçını oynadı. 4-1’lik galibiyette kadro kalitesi bakımından tarihin en zayıf Beşiktaş kadrosu da etkili oldu. Ancak dersine iyi çalışan yeşil beyazlı ekip vardı. Konyaspor 11’inde geçen haftaya göre Miya-Milosevic değişikliği dışında yeni bir isim yoktu. İsmail Kartal’ın kafasında belli ki ideal kadro oluştu. Sokol yerine Kravets’i eklediğimizde her maç bu kadroyu yazabiliriz.

Konyaspor orta sahası üretken değildi, Beşiktaş’ında kreatif ayakları olmayınca birbirine benzer iki takım sahadaydı. Perde açılsa gol izleyeceğimiz kesin gibiydi çünkü Beşiktaş çok pozisyona giren ve pozisyon veren bir takım. Temkinli oyun yapılan bir hata ile çözüldü. Ömer Ali’nin köşe vuruşunu hızlı bir şekilde Shengelia’ya göndermesiyle Gürcü oyuncu golü attı.

İkinci yarıda Beşiktaş ofans oynamaya çalıştıkça açıldı. Açıldıkça da arkada çok büyük boşluklar verdi. Özellikle Necip Uysal’ın kanadı Konyaspor’un iştahını kabarttı. İsmail Hoca rakibinin zayıf yönlerini iyi analiz etmiş. Sokol oyundan çıkıp Kravets’in girmesiyle siyah beyazlıların açıkları temiz vuruşlarla cezalandırıldı. Konyaspor hem iyi kapanıp hem de iyi çıkınca goller peşi sıra geldi 2-3-4. Biraz daha dikkatli olunsaydı daha farklı bitebilirdi.

Denizlispor maçı öncesi büyük bir takıma karşı iyi kapanan, iyi çıkan bir Konyaspor izledik. Orta alandaki üretkenlik sorunu önümüzdeki haftaların konusu. Bugün tarihinde Beşiktaş’a ilk kez 4 atan İH Konyasporlu oyuncuları ve teknik ekibi tebrik etmek gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar