1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Tesadüfler Ülkesi Türkiye
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Tesadüfler Ülkesi Türkiye

A+A-

2002 yılına kadar ellerinde olan Türkiye’nin 2002’den sonra yavaş yavaş ellerinden kayıp gittiğini anlayan batının son 15 yılda oynamadıkları oyun kalmadı ve buna rağmen bir türlü istediklerini başaramadılar.
Darbe senaryoları, Gezi kalkışmaları, 17/25 Aralık Yargı darbe teşebbüsü, Türkiye’nin değişik şehirlerinde canlı bomba eylemleri ve 15 Temmuz alçak darbe teşebbüsü ve İstanbul, Kayseri, İzmir gibi Büyükşehirler de asker, polis, sivil ayrımı yapmadan alçakça canlı bomba eylemleri yaptıran batı bu eylemlerde 100’ler ce asker, polis, sivil masum insanı katlettiler. Bu katliamları yapan terör örgütleri peş peşe saldırıya geçtiğini görürüz.

FETÖ, PKK, PYD, DEAŞ, gibi örgütleri her biri bir eyleme imza atarak kendilerine verilen görevleri sahiplerine karşı en güzel şekilde yerine getirme gayretine düştüler.
Bu eylemlerin hiç birinde başarılı olamayan batı ve terör örgütleri bu kez de ülkemizin sinir uçlarına dokunarak Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Laik, Antilaik gibi ayrıştırmalarla bizi birbirimize düşürmek istediler ama bunlarda da başarılı olamadılar.

Şimdi ellerinde kalan son koz ise ekonomik darbe son günlerde ekonomimizdeki yavaşlamanın Türkiye’nin bir kriz de olmasından değil dış güçlerin ve içerideki maşalarının açtığı ekonomik savaş neticesidir.
Bu müdahaleler ile beraber bir kriz yaratma ve bunu fırsata çevirme ve referandum sonucunu etkileme çabalarıdır ancak bununda tutmayacağını biliyoruz.
Çünkü millet tarihi boyunca olduğu gibi yine her türlü saldırı karşısında devletinin yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir.

Anayasa değişikliği teklifi meclise sunulur bombalar patlar değişiklik meclisten geçer Halka sunulacağı açıklanır Kredi derecelendirme kuruluşları peş peşe Türkiye nin ekonomisine yönelik saldırılarına hız verir ve Kredi notunu düşürme yarışına girerler sizce bunlar tesadüf mü ?

27 Ocak akşamı Standart&Poors ile Fitch Ratings adlı iki kuruluş Türkiye’ nin kredi notunu yatırım yapılamaz seviyesine düşürüyor bir gün önce Çanakkale 1915 Köprü ihalesi yapılıyor ve bu ihaleyi 2 yabancı ortaklı firma 10 milyar 354 milyon 576 bin 202 TL’ye alıyor bu kuruluşlar buna rağmen not indirimine gidiyor.
Ne yaparsanız yapın Türkiye’yi yolundan döndüremeyeceksiniz. Türkiye sizin eskiden olduğu gibi elinizde oynatacağınız bir ülke değildir. Bu Anayasa değişikliği ile Türkiye çift başlı yönetimlerden koalisyon hükümetlerinden ve en önemlisi prangalarından kurtulup yeni Türkiye yolunda daha hızlı ilerleyecektir.

Hayır cephesi 18 maddelik Anayasa değişikliğinde 1 madde üzerinde takılı kaldı Cumhurbaşkanlığı sisteminin tek adamlık diktatörlük olduğu üzerinde diğer 17 maddeden bahseden yok. Bu cephedekilerin birçoğu dünya görüşleri farklı olsa da bu tür durumlarda bir araya gelebiliyorlar. Peki kim bunlar CHP, HDP, SP, VATAN PARTİSİ, TKP, PKK, FETÖ, DEAŞ, vb ortak noktaları ülkenin rejiminin değişeceğini savunuyorlar bunların derdi rejim değişikliği değil bunların derdi bir daha iktidar olamama hadi CHP ve diğerlerini biliyoruz peki ya Saadet Partisine ne oluyor onu anlamıyorum.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu diyor ki Hayır cephesinde değiliz, ama biz Evet de demiyoruz diyor.
Takdiri siz okurlarımıza bırakıyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.