Türkiye Liseliler Birliği’nden Diyarbakır’a Gelecek Köprüsü

Türkiye Liseliler Birliği’nden Diyarbakır’a Gelecek Köprüsü

Türkiye Liseliler Birliği Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki bir köy okulunun tadilatı ve öğrencilerin kışlık ihtiyacı için kolları sıvadı. Okulun tadilatını yapacak olan liseliler, öğrencilerin kışlık ihtiyaçları için de seferber olacak.

A+A-

Türkiye Liseliler Birliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ‘Bu bağlamda tüm arkadaşlarımızı harekete geçirecek biçimde bir kampanya başlatıyoruz. Salgın tedbirlerine uyarak yardımlar toplayacağız. Toplayacağımız destekle Ekim sonunda okulun ve öğrencilerin ihtiyacını karşılayacağız. Türkiye’nin vatansever vicdanlı liselileri olarak zor zamanlarda üzerimize düşen vazifeyi milletimizden öğrendiğimiz gibi yerine getireceğiz. Tüm milletimize sesleniyoruz; Diyarbakır’daki geleceğimize el uzatalım, Gelecek Köprüsünü birlikte kuralım!

TLB Genel Başkanı Furkan Kaplan katıldığı TV yayınında "Normal zamanda Doğu ve G. Doğu illerimizdeki eğitimde sınırlılıklar var, salgın durumu da devreye girince bu sınırlılıklar tabiri caizse imkansızlığs dönüşüyor. Bizler de ülke sorunlarına duyarlı, vatansever, Atatürkçü liseliler olarak Türkiye Liseliler Birliği olarak bu sorunlara eğiliyoruz ve Diyarbakı'ın Silvan ilçesindeki bir köy okuluna yardım kampanyası düzenliyoruz. Oradaki okulumuzun tadilata, badanaya ihtiyacı var. Bunun yanı sıra çeşmeye ve Atatürk büstüne ihtiyacı var. Hepsinden önemlisi oradaki öğrenci kardeşlerimizin kışlık giyeceğe, sobaya, yakıta ihtiyacı var. Böyle sıralayınca çok gibi görünüyor ancak biz daha önce beraberlikle bu sorunları çözebildiğimizi gördük. O yüzden milletimize güvenerek, bu seferberlik refleksine güvenerek daha önceki kampanyalarımızı başarıya ulaştırdık. Şimdi yine milletimize güvenerek bu kampanyaya başlıyoruz."

Kaplan "Bu kampanyalara halkımızın desteği çok büyük. Kampanyaya başladığımızda halkımız sanki hazırda bekliyormuş gibi telefonlara sarılıyor. Halkımız bize telefon numaramızdan, sosyal medyadan, tlb.org.tr ve tgb.gen.tr sitelerinden ulaşabilirler" ifadelerine yer verildi

Destek için iletişim: 0 539 923 70 49 - 0 554 683 33 28

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.