TÜRSAB’ta Konya turizmi konuşuldu

TÜRSAB’ta Konya turizmi konuşuldu

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, TÜRSAB Konya BTK Başkanı Özdal Karahan'ı ziyaret ederek, Konya turizminin gelişmesi için yapılacakları konuştular.

A+A-

TÜRSAB Konya BTK’yı ziyarette Konya turizminin gelişmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirten AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, “TÜRSAB Konya BTK’ ya güzel çalışmalarından ve Konya turizminin gelişmesi adına yaptığınız organizasyonlardan dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin çabasıyla Konya turizmi iyi durumdadır. Ülkemizde turizm sektörü istihdamda önemli bir sektör olup, 50 milyon turist ve 40 milyar dolar bir kazanç bekliyor. Bunun yanında dış ticaret açığımızı dengelemesi noktasında çok önemli bir sektördür. Konya’nın turizmde çok önemli değerleri ve yüksek bir potansiyeli vardır. Bu potansiyeli yeterince değerlendirerek, turizmi şehrimizde geliştirmeliyiz. Özellikle şehrimize gelen turistlerin konaklamasını sağlamalıyız. Tarihi ve turistik mekanlara şehrimize gelen turistleri götürmeliyiz. Bu anlamda sizlere görevler düşüyor. Konya’mızın turizminin gelişmesi için Büyükşehir Belediyemizle ilçe belediyelerimizle birlikte genel idare de bu yönde bir istek var. Şehrimizin turizmini geliştirmek ve kazancını yükseltmek adına yapılması gereken ne varsa birlikte yapacağız. Yeter ki şehrimiz turizmdi hak ettiği yere gelsin” dedi.   

Kanunun çıkarılması bizleri rahatlatacaktır

TÜRSAB Konya BTK Başkanı Özdal Karahan’da AK Parti heyetine ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Sektör olarak hükümetten Seyahat Acenteleri Kanununun çıkarılması ve yenilenmesini bekliyoruz. Eğer söz konusu kanun çıksaydı pandemi sürecinde bu kadar sıkıntıları yaşamazdık. Türkiye turizmiyle birlikte şehrimizin turizminin de önü açıktır. Turizmde önemli bir gelirimiz var. Bunun yükseltilmesi gerekiyor.  Hep birlikte başarabiliriz. Konya olarak öncelikle nitelikli turizm alanlarında kendimizi geliştirmeliyiz. Bunun yanında sağlık turizmine yatırım yapmalıyız. Gastronomi turizmini de geliştirmeliyiz.  Bu konuda çalışılması gereken 6 ilden birisi de Konya’dır. Gastronomi turizminde Ateşbaz-ı Veli etkinlikleri yapılmalıdır. Söz konusu etkinliğin yurtdışı tanıtımı yapılması gerekir. Şehrimizin turizmde tek markası Hz. Mevlana’dır. Bu markamıza yenilerini eklemeliyiz. Markalaşmada oldukça önemli potansiyelimiz vardır. Bunlar Çatalhöyük, Kilistra ve Boncuklu Köy Höyük’ü gibi artı değerlerimiz vardır. Bu değerlerimizin markalaşmasına ağırlık vermeliyiz. Bizlerin sizlerden isteğimiz ve beklentimiz Konya turizminin gelişimine ve yeni markalar oluşturmasına katkı vermenizdir” diye konuştu. 

Karatay ilçemiz turizmde iyi bir yere geldi

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç de Karatay ilçesinin turizmde iyi bir yere geldiğinin üzerinde durarak, “Karatay ilçemiz turizmde önemli bir merkezdir. Hz. Mevlana, Karatay Belediyemizin İsmil Termal Kaplıcalarıyla birçok tarihi eserlerimiz vardır. İlçemizde belediyeler ve genel idare güzel çalışmalar yapıyor. Obruk hanının restorasyonu sürüyor. Bittiğinde turizmi yeni bir değer daha kazandırılmış olacaktır. Sizlerin Konya ve ilçemizin turizminin gelişmesi adına güzel çalışmalarınız var. Bundan dolayı da teşekkür ediyoruz. Konya’nın turizminin gelişmesi için elimizden geleni hep birlikte yapalım.”

Konuşmaların ardından ziyaretin anısına topluca bir fotoğraf çekildi.

Ufuk Kendirci

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.