TYB Konya Şubesinin yeni başkanı Ahmet Köseoğlu oldu.

TYB Konya Şubesinin yeni başkanı Ahmet Köseoğlu oldu.

Şube Başkanlığı görevini yürütmekte olan ve akademik çalışmalarındaki yoğunluk sebebiyle başkanlık vazifesinden ayrılan Prof. Dr. Hayri Erten, görevi eski TYB Konya Şube başkanlarından Ahmet Köseoğlu’na devretti.

A+A-

Ahmet Köseoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu listesi, genel kurula tek liste olarak girdi.

Genel Kurulda teşekkür ve veda konuşması yapan Prof. Dr. Hayri Erten, dört yıllık başkanlığı döneminde 150 etkinlik gerçekleştirdiklerini söyleyerek "Türkiye Yazarlar Birliğinin misyonu; dinî ve millî değerlerimize bağlı kalarak edebî değerlerimizi ve kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak, gündeme taşımak, unutturmamak ve halkımızı bu konularda bilinçlendirmek, daha ileriye, istikbale doğru en güzel şekilde yürümeyi sağlamaktır. İdeolojiden ve siyasetten uzak, herkesi kucaklayan, bilimsel çerçevede gerçekleri ortaya koymaya çalışan bir bakış açısına sahibiz." dedi.

Yeni yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyeleri şu isimlerden oluştu: Asil üyeler: Ahmet Köseoğlu, Prof. Dr. Ahmet Çaycı, Doç. Dr. Ahmet Akman, Duran Çetin, Vural Kaya, Hüzeyme Koçak, Atilla Yaramış, Melahat Ürkmez ve Saffet Yurtsever.

Yedek üyeler: Muhammet Acıyan, Hasan Coşar, Ahmet Aka, Hatice Hilal Seyhan, Şener İşleyen, Ali Işık, Hasan Bayraktar, Zeki Oğuz ve Sadık Gökçe.

Denetim Kurulu asil üyeler: Prof. Dr. Nazmi Zengin, Prof. Dr. Ahmet Kazım Ürün ve Salih Sedat Ersöz. Yedek üyeler: Bedir Köseoğlu, Mustafa Güden ve Zafer Karakuş.

13.Genel Kurul'da oy birliğiyle başkan seçilen Ahmet Köseoğlu bir teşekkür konuşması yaparak Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin yaklaşık 20 yıldır yıllık faaliyet takvimini yıl başında ilan edip programlarını aksatmadan başarılı bir şekilde yürüten yegane sivil toplum kuruluş olduğunu belirtti. Konya Yazarlar Birliğinin mütevazi ve anlamlı yürüyüşünün devam edeceğini özel de Konya’nın genelde Türkiye’nin insanına iyiyi, güzeli, hayrı, kültürel sanatsal ve edebi programlar ve faaliyetler içerisinde sunmayı vazife bildiklerini vurguladı.

Kuruluşundan bu yana Konya Yazarlar Birliğinin içerisinde bulunduğunu ve şehrimiz de çok değerli programlar yapıldığını bundan dolayı önceki dönemlerdeki başkan ve yönetim üyelerine teşekkür etti. SEVDANUR GEZENLER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.