Dursun Seyis

Dursun Seyis

Uyanın Eyyyy !..

A+A-

Türkiye Yanıp kavruluyor.
7 Haziran seçimleri yapılalı 2 ayı geçti.
Ortada ne koalisyon var, ne bir kıpırdanma…
PKK ve terör örgütleri azgınlaştı.
Vuruyor, kırıyor, yakıyor, öldürüyor…
Bunların TBMM’deki uzantıları ”timsah göz gözyaşları” dökerek ağızlarından pis salyalarını akıtıyor ve Türk devletine adeta meydan okuyorlar…
Bunların hakkından önce milletimizin, sonra yeniden yapılanan Türk Silahlı kuvvetlerinin geleceğini umut ediyor ve bekliyoruz.
AK Parti son genel seçimlerde önceki seçimlere oranla yaklaşık yüzde 9 o y kaybına uğradı. Konya Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun memleketi. Konya’da bile yaklaşık 6 puanlık bir düşüş yaşadı.
Aklı selim ve sağduyulu vatandaş ise bir kıpırdanma, bir silkinme ve toparlanma bekliye dursun Konya’da AK Parti il teşkilatı ve bazı belediyeler adeta” Lale Devri” saltanatını sürdürmektedir.
Siyasi arenaya bakıyoruz, yorumları dinliyoruz. Koalisyonun kurulmaması halinde ya da çok iyimser bir bakışla koalisyon kurulsa bile yakın gelecekte bir seçimin olacağını siyasetin “S”sinden anlamayanlar bile dillendirmektedirler.
Ancak AK Parti Konya teşkilatında yaprak kımıldamıyor. Ya da bize yansıyan bir çalışma yok. İnanın hiç kimseyle alıp- vereceğim, hesabım yok. Ancak gördüğüm tablo ve tecrübelerimle bunu yazıyorum.
13-14 senelik AK parti döneminde Konya’nın hiçbir dönemde bu kadar durağan, bu kadar sessiz ve bu kadar kayıtsız kaldığını hatırlamıyorum.
Türkiye’de siyaset her saat başı değişmektedir. Diğer partilere şöyle bir bakıyorum il teşkilatları yarın seçim olacakmış gibi harıl harıl çalışıyor, halkla bütünleşiyorlar. AK parti teşkilatında bir kıpırdanma yok. Adeta “ölü toprağı serilmiş” ya da “suyu çekilmiş değirmen” gibi görünmektedir. Sadece birkaç vekil ortalıklarda görünüyor. Hepsi bu…
Ben buradan sesleniyorum.
Eyyyy yetkililer lütfen uyanın. AK Parti teşkilatlarına bu yakışmıyor. Halk sizden çalışma bekliyor. Olanların anlatılmasını ve aydınlatılmasını istiyor. Bu partiye umut bağlayanları hüsrana uğratmayınız. Bu durumu yukarılarında görmesini ve gerekli tedbiri almasını istemek sağ duyulu bir vatandaş olarak benim hakkım olduğunu düşünmekteyim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.