1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Yeni şeyler söylemek gerekiyor
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni şeyler söylemek gerekiyor

A+A-

Son 3 maçta kaybedilen 7 puanın ardından İttifak Holding Konyaspor’un Sivas deplasmanı gibi son derece zorlu bir müsabakada reaksiyon vermesini bekliyordum. Bu reaksiyon belki galibiyete yetmezdi ama dişli bir savunma ile rakibini durduracağını düşünmüştüm.  

Aykut Kocaman iç sahada yetersiz, dış sahada ise son derece etkili olan rakibini kilitleme taktiği vardı, duvarı örüyordu. (Fenerbahçe maçını bir kenara bırakalım) İlk yarıda Mert Hakan’ın şutlarının gol olmasını kaleci Serkan izin vermedi. Fernando kanatlara indiğinde seyircilerin heyecanı sürekli artsa da  Kocaman’ın planı işliyordu.

Ta ki 78. Dakikaya kadar. Takımının ilk ve tek gol pozisyonuna giren Shengelia çok gereksiz iki hamlesiyle Mete Kalkavan’a kendisini attırdı. Konyaspor’da heyecan veren 1-2 oyuncudan biri olan Shengelia nasıl böyle hata yapar anlamıyorum. Son 12 dakikada rakibinin 10 kişi kalması ile özgüveni artan Sivasspor 2 füze atarak Konyaspor’u devirdi.

Fakat ceza sahası dışından çekilen bu 2 şut sürpriz değildi. Aykut Kocaman’ın ve eski oyuncularının ne oynayacağını çok iyi bilen Rıza Çalımbay ceza alanın içinde açamadığı kilidi dışardan çözdü. Fenerbahçe maçının ardından Sivasspor’da gösterdi ki Konyaspor’u açmak için ceza alanın içerisinde debelenmeye gerek yok, dışardan şut çek kırılgan rakibinin gardını düşür.

Amir oynar mı, Milosevic neden yok tüm eleştirilere katılıyorum ama sorun sadece bu değil. Konyaspor’un rakiplerinin yeni tezi bu iken Kocaman anti tezi üretmeli.. Camianın sevgisi hocaya çok yüksek hocanın bu sevgiye karşılık vermesi gerekiyor. Lideri tebrik ederim.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar