3 Ayda 361 Bin Hastaya Diş Tedavisi 

Konya il merkezinde ve Akşehir ile Ereğli ilçelerinde ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan 5 sağlık tesisinin değerlendirme toplantısı İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç başkanlığında gerçekleştirildi. Konya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile birlikte Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM), Karatay ADSM, Ereğli ADSM ve Akşehir ADSM'de sunulan ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin masaya yatırıldığı toplantıda, 2023 yılı ilk 3 ayında muayene olan hasta sayıları ve yapılan girişimsel işlemler istatistiki veriler eşliğinde değerlendirildi. 

3 Ayda 361 Bin Hastaya Diş Tedavisi 
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Pandemi döneminde ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde oluşan aksaklıkların hızla giderilebilmesi adına pandemi sonrası hızlı tedbirler aldıklarını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Yapmış olduğumuz toplantılar ve değerlendirmeler neticesinde ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde vatandaş mağduriyeti oluşmaması adına MHRS sayılarının artırılması, mesai sonrası uygulaması, Meram Devlet Hastanesi’ne 30 ünitli birim açılması gibi çeşitli önlemler alınmasını sağlamıştık. Bu toplantıda ortaya çıkan rakamlar alınan bu kararların başarıya ulaştığını bizlere gösteriyor. Şehrimizde ağız ve diş sağlığından randevu almak isteyen vatandaşlarımız hızlı bir şekilde randevularını oluşturabiliyorlar” dedi. 

2022 yılı ilk 3 ayı ile 2023 yılı ilk 3 ayı arasında sağlık tesislerinden ağız ve diş sağlığı hizmeti alan vatandaş sayısında ciddi bir artış olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Koç, “2022 yılında MHRS üzerinden 231 bin 970 vatandaşımız randevu alabilirken bu sayı 2023 yılı ilk 3 ayında 80 bin 326 artış göstererek 312 bin 296 rakamına ulaşmıştır. Aynı dönem içerisinde yapılan muayene ve girişimsel işlemlerde de (Dolgu, kanal tedavisi, diş çekimi, protez vb.) ciddi bir yükselme görülmüştür. 2022 yılının ilk 3 ayında gerçekleşen muayene sayısı 283 bin 796 iken bu sayı 2023 yılı ilk üç ayında 77 bin 375 artarak 361 bin 171 olarak gerçekleşmiştir. Bu hastalarımızdan 480’i genel anestezi uygulanarak ameliyathane ortamında tedavi almışlardır” dedi.

Vatandaşlarımızın, kamuya ait sağlık tesislerinde ücretsiz bir şekilde diş tedavilerini yaptırabilmeleri adına yeni projeler üreterek çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen Prof. Dr. Koç, “Hiçbir hastamızın sağlık alanında mağduriyet yaşamaması adına her türlü önlemi alıyor ve sağlık hizmet kalitesini en üst noktaya taşımak için gayret gösteriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Yapılan toplantının sonunda hastane başhekim ve müdürleri de interaktif bir şekilde söz alarak düşüncelerini dile getirdiler.

Bakmadan Geçme