40 Hadis Hafıza Yarışması: İslam'ın öğrettiklerini anlamak için bir yarış

Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri: Demirkent TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu Öğrencileri Arasında 40 Hadis Hafıza Yarışması

Etkinlik hakkında bilgi veren Demirkent TOKİ Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nuran Sağırlı, İslam'ın temel kaynaklarından olan hadis ve sünnetin önemini kavratmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti.


Öğretmeni Nuran Sağırlı, "Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri Kapsamında Demirkent TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu Öğrencileri İçin Düzenlenen '40 Hadis Hafıza Yarışması' Etkinliğinde, Öğrencilerin Hadis Metinlerini Okuyarak Ahlaki Değerler Kazanmaları, Sosyal Bilgi Beceri ve Yeteneklerini Geliştirerek Özgüvenlerini Artırmayı Hedefliyoruz."dedi.


Kuba Mescidinde düzenlenen yarışmada ilkokullarda birinci Zeynep Efe Polat, ikinci Zeynep Nurefşan Yılmaz, üçüncü ise Zeynep Naza Kökosmanlı oldu.
Ortaokullarda ise Gözdenur Polat birinci, Meryem Karadağ ikinci, Emrullah Yolci ise üçüncü oldu.


Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödüllerini veren Demirkent TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu 
Müdürü Ahmet Sağsöz, "Öğrencilerimizin yarışmaya katılmış olması, bizleri çok sevindirdi. Esasında her bir öğrencimiz yarışmaya katılma cesaretini göstererek bizim gönlümüzde birinci oldu. Bu vesileyle öğrencilerimizi bu yarışmaya hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimizi ve yarışmayı düzenleyen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Nuran Sağırlı’yı ayrıca velilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.
 

Bakmadan Geçme