48 saat süren aralıksız oyun geliştirdiler

Oyun geliştiriciler, 48 saat boyunca aralıksız olarak belirlenen tema çerçevesinde oyunlar geliştirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesin ev sahipliği yaptığı, İZFAŞ ve Next in Game iş birliğiyle hayata geçirilen Oyun Girişimciliği Merkezi (OYGEM), oyun sektörüne katkı sunmaya devam ediyor. OYGEM, geçtiğimiz haftalarda, oyun geliştirme alanında girişimde bulunmak ve fikirlerini bir proje haline getirmek isteyenleri, dünyanın en büyük oyun geliştirme etkinliği olan Global Game Jam’de buluşturdu. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Girişimcilik Merkezinde düzenlenen, bireysel ya da ekip olarak katılımın bir seçenek olduğu etkinlikte, bireysel olarak katılanlar ekibini etkinlik sırasında oluşturdu.
Büyük ilgi gören ve yüzlerce oyun geliştiricisini bir araya getiren etkinlikte, bu yıl tema “Make me Laugh (Güldür beni)” olarak belirlendi. Ekipler, 48 saat boyunca aralıksız olarak tema çerçevesinde oyunlar geliştirirken İki günlük maraton, katılımcıları uykusuz ve yorgun bıraksa da 15 ekip, toplam 13 oyun geliştirdi.

Katılımcılar, oyun geliştirme deneyimi elde etmekten ziyade geliştirdikleri oyunları, diğer katılımcılara sunma fırsatı şansı da yakalarken etkinlikte, katılımcılar globalgamejam.org adresine oyunlarını yükleyerek dünya çapında kendilerini gösterme ve yatırımcılara ulaşma şansına da sahip oldu.
 

Bakmadan Geçme