61 yıl sonra buluştular!

Konya'nın köklü ailelerinden Dikilitaş hafız muallim Ali Efendinin torunları Ümide Öncel ve Güler 61 yıl sonra buluştular.

61 yıl sonra buluştular!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya’nın köklü ailelerinden Dikilitaş Hafız Muallim Ali Efendinin torunları Ümide Öncel ve Güler Atsüren tarafından, 2009 yılında yaptırılan Ümide Güler Atsüren Anaokulu tarihi bir buluşmaya sahne oldu.

Okul müdiresi Zeynep Çayır ve Müdür Yardımcısı Feyza Kağnıcı tarafından organize edilen buluşmada, okulun hayırsever Emekli Öğretmeni Güler Atsüren, 61 yıl önce 1963-1964 Eğitim-Öğretim yılında 1.sınıftan alıp, 1968 yılında mezun ettiği iki öğrencisiyle buluşturuldu. Bu buluşmada kendisine kardeşi gibi gördüğü Leyla Kuşçuoğlu ve Ümide Güler Atsüren Anaokulu öğretmenleri de eşlik etti.

O dönem Şeker İlkokulunda görev yapan Güler Atsüren, 61 yıl önce okutup, 56 yıl önce mezun ettiği öğrencilerle bir araya geldiğinde hüzün ve neşenin birarada olduğu anlar yaşandı. Siyah – Beyaz mezuniyet fotoğrafına uzun uzun bakılıp, anılar yad edildi.

61 yıl sonra buluştular!

Hayatlarının İlk öğretmeni olan Güler Atsüren’in ellerinden öpen Niyazi Yiğit öğretmenlik mesleğini seçerek, sayısız öğrencinin yetişmesine imza atmıştır. Bir diğer öğrencisi Muzaffer Cengiz ise Orta Doğu Teknik Üniversitesin ‘den mezun olarak Kimyager olmuştur.

Okumanın zor olduğu dönemlerde birçok öğrencisinin okuyup bugün meslek sahibi bireyler olarak karşında olmasından gurur duyduğunu ifade eden 87 yaşındaki Güler Atsüren, “Fotoğrafa bakınca çok duygulandım. Yüzlerce öğrenci yetiştirdim, hepsine önce imanlı olup, vatanlarına sahip çıkmalarını, iyi bir insan olmalarını sonra meslek sahibi olmalarını tavsiye ederdim. Bugün 61 yıl önce siyah önlüklükleriyle karşımda gibi hissettim. Bu buluşmayı sağlayanlara teşekkür ederim” dedi.

Eğitime gönül veren duayenlerle sohbet, tecrübe paylaşımı, ikramlar ve hatıra fotoğrafı ile sona erdi. Haber Merkezi

Bakmadan Geçme