64 yaşındaki taekwondocu gençlere taş çıkarıyor

Çankırı'daki 64 yaşındaki Veysel Elmas taekwondo sporu ile gençlere meydan okuyor. Kolları sıvayan sporcu yeni şampiyonlar yetiştiriyor.

Çankırı’nın Korgun ilçesinde yaşayan Veysel Elmas (64), taekwondo sporuna 13 yaşındayken başlamıştı.

Yılllar geçmesine rağmen Elmas, mesleğine ilk günkü gibi hevesli bir şekilde devam ediyor.

Yaptığı hızlı ve dinç taekwondo hareketleriyle gençlere meydan okuyor. Branşında çeşitli başarıları olan sporcu, yeni şampiyonlar yetiştiriyor.

“Hedefim ahlaklı, hedefli, sağlıklı sporcular yetiştirmek”

Gençlerin şampiyonluktan önce sağlıklı, ahlaklı örf ve adetlere bağlı olması gerektiğini söyleyen Elmas, “Gençlerimize bilgi ve becerilerimizi gelenek ile göreneklerimizi sporla birlikte vermeye devam edeceğiz. Her spor hocasının hayali, sporcularının çeşitli dereceler elde etmesi ama ben bunun tam tersini düşünüyorum. Sporcum, sağlıklı, örf ve adetlerimize bağlı ahlaklı daha sonra şampiyonalara, İlk önce sporcularımız anne babaya saygıda kusur etmesin, büyüklerine karşı saygılı olsun, argo kelimeler kullanmasın ben buna önem veriyorum. Tüm eğitimcilerinde böyle olduğunu düşünüyorum. Bir sporcu kazanabilir de kaybedebilir de ama hedefe daha da odaklanması lazım. Ama hedefim şampiyon çıkartmaktan önce ahlaklı, hedefli, sağlıklı sporcular yetiştirmek” diye konuştu.

Bakmadan Geçme