8 halı sahanın açılışı yapıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğli'de 8 okula kazandırılan açık halı sahaların açılışını gerçekleştirdi.

8 halı sahanın açılışı yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Açılışta konuşan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, halı sahaları ilçeye kazandıran Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

“KONYA BİRLİKTEĞİNİN EN GÜZEL YANSIMASIDIR”

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yapımı tamamlanan halı sahaların Konya birlikteliğinin en güzel yansımalarından birisi olduğunu belirterek, “Konya Büyükşehir Belediyemizin Ereğli’deki okullarımıza kazandırdığı halı sahaların çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm Ereğli’mize hayırlı olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a ve değerli ekibine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

8 Halı sahanın açılışı yapıldı

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR BELEDİYECİLİK”

Ereğli Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin örnek bir belediyecilik sergilediğine dikkati çekerek, “Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Konya Büyükşehir Belediyemiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın liderliğinde gerçek anlamda bir model belediyecilik örneği sergiliyor. Hem eğitim-öğretim yatırımlarında hem tarım-hayvancılık yatırımlarında, hem kültür ve sanat ile alakalı yatırımlarda hem de diğer Allah göstermesin depremler, seller, büyük afetler açısından Türkiye’ye örnek bir belediyeciliği hakikaten Konya Büyükşehir Belediyemiz sağlıyor” diye konuştu.

8 Halı sahanın açılışı yapıldı

“KONYA MODELİ BELEDİYECİLİK DİYE İFADE ETTİĞİMİZ ŞEY, BİRLİKTE ÇALIŞMA KÜLTÜRÜ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet önceliğinin hep gençlerden yana olduğunu ifade ederek, ”Hem onların sosyalleşmesi, spor yapabilmeleri hem de eğitim destekleri konusunda öncelikli davrandık. Bugün de bu güzel eserlerden birisinin açılışı için Ereğli’mizdeyiz” dedi. Merkez, ilçe ayırt etmeden ihtiyaç duyulan her alanda var olduklarını dile getiren Başkan Altay, şöyle devam etti: “Burada aslında ‘Konya Modeli Belediyecilik’ diye ifade ettiğimiz şey, birlikte çalışma kültürü. Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın ne eksiği varsa ‘benim alanım değil, merkezi hükümetin, ilçe belediyesinin’ demeden ihtiyacı gidermek için çaba sarf etmek. Bu okullardaki spor salonları ve halı sahalar buradan yola çıkarak hayata geçti. Öncelikle İl Milli Eğitim Müdürümüze, Sayın Kaymakamımıza, Ereğli Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu hizmetler artarak devam edecek. Buraya kıymetli milletvekilimizle beraber geldik. Kendisi görevinden önce Spor Genel Müdürü olarak Konya’mızda spor altyapısının güçlendirilmesi adına bizlere çok önemli katkılarda bulundu. Konu gençler ve saha açılışı olunca onca programına rağmen bizleri yalnız bırakmadı. Kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah birlikte Konya’mızın sporuna katkı sunmaya devam edeceğiz.”

8 Halı sahanın açılışı yapıldı

“BÜYÜKŞEHİR, DİREKT VATANDAŞLARA ULAŞAN HİZMETLERE DEVAM EDİYOR”


AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan ise, Büyükşehir Belediyesi’nin Ereğli’ye yine gençlere, sporculara, çocuklara, vatandaşlara direkt ulaşacak bir hizmeti kazandırdığını ifade ederek, “Bir değil, iki değil, üç değil tam sekiz tane okulumuza, sekiz tane halı sahanın açılışını yapıyoruz. Türkiye’nin toprak zeminlerden ya da okul bahçelerindeki beton alanlardan çim, sentetik çime geçişi 2002 yılından bu tarafa hızla devam ediyor. Sizlere bir istatistik söylemek isterim. Türkiye’de futbol oynanan alanların sadece yüzde 46’sı, 2005 rakamlarıyla söylüyorum, çim iken bugün yüzde 99 oranında artık gençlerimiz futbolu çim sahalarda oynuyor. Yüzme havuzları, spor sahaları, gençlik merkezi ayrı bir alanda. Hem merkezi idare hem belediyelerimiz elinden gelen katkıyı bu anlamda yapıyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ereğli’de 8 okula kazandırılan açık halı sahaların açılışı dualarla yapıldı.
 

Bakmadan Geçme