ACZMENDİ TARİKATI NEDİR? Lideri Müslüm Gündüz sözleriyle gündemde! Aczmendiler nerede?

Aczmendi tarikatı nedir? Türkiye'nin gündeminde Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz'ün sözleri var. Okullarla ilgili açıklamalarda bulunan Müslüm Gündüz, 'Bir adamın kızını götürüp liseye, üniversiteye vermesi ne demek? Zerre kadar haysiyeti, şerefi olan adam kızını üniversiteye verebilir mi?' ifadelerini kullandı. Bu sözlerden sonra Aczmendi Tarikatı ve Müslüm Gündüz gündemde. İşte tüm detaylar. 

Aczmendi Tarikatı nedir? "Bir adamın kızını götürüp liseye, üniversiteye vermesi ne demek? Zerre kadar haysiyeti, şerefi olan adam kızını üniversiteye verebilir mi?" diyerek Türkiye'nin gündemine oturan Aczmendi Tarikatı'na tepkiler yağıyor. Peki Aczmendi tarikatı nedir, nerede ve lideri kim? İşte Müslüm Gündüz ve Aczmendi tarikatı hakkında tüm bilinmeyenler.

ACZMENDİ TARİKATI NEDİR? Lideri Müslüm Gündüz sözleriyle gündemde! Aczmendiler nerede?

ACZMENDİ TARİKATI NEDİR? 

Elazığ Akşam Sanat Okulu mezunu olan Müslüm Gündüz tarikatın temellerini 1985 yılında Elazığ'da atmıştır. 

1990'lı yıllarda Aczmendi tarikatı kamuoyunda sivri fikirleri ve liderleri tarafından yapılan açıklamalarla gündemi yoğun bir şekilde meşgul etmişti. Liderleri, televizyon kanalları ve gazetelerde açıklamalarda bulunmuş, hatta cami çıkışlarında tef çalarak protesto eylemleri düzenlemişlerdir.

ACZMENDİ TARİKATI NEDİR? Lideri Müslüm Gündüz sözleriyle gündemde! Aczmendiler nerede?

ACZMENDİ TARİKATI NEREDE?

Gazetevatan.com.tr'de paylaşılan habere göre, Aczmendi, Elazığ Akşam Sanat Okulu mezunu Müslüm Gündüz'ün liderliğini yaptığı ve kendine özgü giyim tarzı olan,1985 yılında temelleri atılmış Elazığ menşeili Risale-i Nur hareketine bağlı tarikat.

Bakmadan Geçme