AGD 49. Dönem toplantısı gerçekleştirildi 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 49. Dönem Eylül  ayı Şube Başkanları ve Şube sorumluları Toplantısı, Konya'da  81 ilin katılımıyla gerçekleştirildi.

AGD 49. Dönem toplantısı gerçekleştirildi 
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Millî Gençlik Vakfı (MGV) 48. Dönem Eylül Ayı Şube Başkanları ve Şube Sorumluları Toplantısı, heyecan ve coşkuyla Konya’da gerçekleştirildi. Toplantıya 81 il ve yurt dışından teşkilat mensupları yoğun katılım gösterdi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantı birim başkanlarının rapor sunumları ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanı Durmuş Ali Kara "Kutlu davanın bizzat Erbakan hocamız tarafından başlatıldığı, teşkilatımızın direği, mevlana diyarı, selçuklu paitahtı kadim şehir Konya sizleri ağırlamaktan onur duyuyor. Konya'mız belde-i muhayyere'dir. İslami çalışmaların beşiğidir. Merhum iskilipli atıf'ın, hacıveyiszadenin, tahir büyükkörükçü hocamızın manevi tohumlar ektiği bu coğrafya'da yaptığımız toplantımız hayırlara vesile olsun. Çalışmalarımıza bereket getirsin" dedi

MÜCADELEMİZ HAKKI ÜSTÜN TUTMA MÜCADELESİDİR

Programda konuşan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, "Biz bir sistem mücadelesi veriyoruz. Siyonuzmu yıllardır insanlık üzierine oyunlar oynanmaya devam ediyor. Özellikle son 20 yıllık dönemi incelediğimizde ifsad çeşitleri artmış durumda bu çalışmlar özellikle teknolojiyi kullanarak gençlerimez üzerinde ciddi oyunlar oynanmakta buiz bu sistemin değıişmisinin mücadelesin veriyoruz. Bu mücadelemizde yol da çok önemli, bu yoldaki sebeplere sarılmak da çok önemli. Düzgün sebeplerin oluşması önemlidir. Helale haram yollarla ulaşılmaz. Gerekirse cadde cadde, mahalle mahalle gezerek insanlara davamızı, yani İslam’ı ulaştıracağız ama asla haram ya da şüpheli yollara başvurmayacağız. Birçok sivil toplum ya da siyasi kuruluş var. Örneğin daha dün kurulmuş ama saray gibi bir binası, lüks arabaları var. İmkânı maddiyattan ibaret görerek bu maddi imkânla her şeye ulaşabileceklerini zannediyorlar. Fakat ihlas ve samimiyet tüm maddiyattan daha önemli. Yetim hakkı var, kul hakkı var, tüm bu hakları gözetmek gerekiyor. Hamdolsun teşkilatımızın 49 yıldır farkı budur, alın teri. Bizim davamız, teşkilatımız, şan şöhreti ya da parayı, makamı takip etmez. Onur ve izzetimizden taviz vermeyiz.” diye konşutu

ÇALIŞMLARIMIZ AYNI İSTİKAMETTE DEVAM EDİYOR

Milli Görüş çalışmalarına 'Kınayanların kınamasından korkmadan istikamet üzere çalışmalarımıza devam ettiklerini' belirten Turhan, "Milli Gençlik Vakfı bu ülkeye hakkı hakikati, iyiliği güzelliği getiren bir teşkilat olmuştur. ‘Teşkilatımız, kimseye şimdiye kadar bir zarar getirtmedi’ ifadesini her yerden duyuyoruz. Şu anda Türkiye’nin 81 ilinde 700’den fazla ilçesinde Avrupa’nın 35 ülkesinin 28’inde Balkanlar’da, Güney Afrika’da, Amerika’da, Kıbrıs’ta, Türki Cumhuriyetlerde nereye giderseniz gidin ‘ben Milli Gençlik Vakfı Anadolu Gençlik Derneği üyesiyim diyen’ hamdolsun milyonlarca insanla karşılaşırsınız.  Bizim bu noktada yaptığımız mücadele  53 yıl önce Erbakan hocamızın başlattığı mücadeledir. Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği çalışmalarımızda temel gayemiz tebliğe davet çalışmasıdır. İslam’ın insanlara ulaştırılması hakikat mücadelesinin bütün alanlarda verilmesi gayemiz, dün nasıl başladıysa bugün de aynı mana aynı ruh ile devam ediyor. Bu çalışmaları yürütürken kantarımız Kur’an ve sünnettir. Bunun ötesindeki kantarlar, ölçüler, tarifler hepsi bizim için beyhude tariflerdir. Bu ölçülerden hiçbir zaman vazgeçemeyiz. Çalışmalarımızı yürütürken de hak olanı merkeze alırız. Bir şey Kur’an’a ve sünnete uygunsa onu yaparız, uygun değilse de elimizin tersiyle iteriz. Dün bizim için Avrupa birliği ne mana ifade ediyorsa bugün de aynı manayı ifade ediyor. Dün bizim için Avrupa Birliği ne ifade ediyorsa bugün de aynı şeyi ifade ediyor kısmından sonra Dün Filistin’de iki devletli çözüm zihniyeti bizim için ne ifade ediyorsa bugün de aynı şeyi ifade ediyor. O yüzden çözümün İslam Birliği olduğunu savunuruz. Çalışmalarımız dün nasıl başladıysa bugün de aynı şekilde devam ediyor. Faiz bizim hiçbir çalışmamızda bulunamaz, bundan sonra da bulunmayacak. Çünkü bizim ölçümüz Allah‘ın koymuş olduğu ölçülerdir. Hakkın yeryüzüne tesis edilmesi için çalışan, mücadele eden Türkiye’nin en yaygın en köklü gençlik teşkilatız şükürler olsun. O yüzden çalışacağımız yegane teşkilatımız burasıdır. Çakmaları sahteleri ile değil, asıl Milli Görüş, Milli Gençlik Vakfı Anadolu Gençlik Derneği ile çalışmalara gayret etmeliyiz." Ifadelerini kullandı.


 

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme