Ağız ve diş sağlığı semineri yapıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi'nde kadınlara yönelik ağız ve diş sağlığı semineri düzenledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından kadınlara yönelik düzenlenen eğitim ve bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi’nde belirlenen program dahilinde farklı konular ve uzman konuşmacılar tarafından bilgilendirme ve farkındalık seminer programı düzenleniyor. Son olarak kadınlara yönelik gerçekleştirilen ağız ve diş sağlığı bilgilendirme semineri ilgi gördü.

Seminere konuşmacı olarak katılan Diş Hekimi Sevilay Şen, ağız ve diş sağlığının korunması gerektiğini ayrıca, uygulamalar ve dikkat edilmesi gereken konuları anlattı. Şen, “Öncelikli olarak insanların ağız sağlığıyla ilgili dikkat etmesi gereken konuların başında beslenme gelir. Doğru beslenme, ağız sağlığının da vücut sağlığının da temelidir. Beslenmenin akabinde de bu besinlerden kalan artıkların ağız içinden uzaklaştırılması yani dişlerin ve ağız bölgesinin temizlenmesi gerekir. Bunlar aslında birçok hastalığı engelleyebilecek önlemlerdir. Bu yapılmadığında diş eti hastalıklarına, diş kayıplarına neden olabilir. Sosyal açıdan insanların birbirleriyle iletişim kurmalarını güçleştirebilir. Bunlar olduğunda da bütün bu olumsuzluklardan bireyler korunmuş olur” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Bekir Söylemez, ‘Sadi Tekkesinde Yaşama Dair Projesi' kapsamında gerçekleştirilen bilgilendirme ve eğitim programlarının aralıksız devam ettiğini söyleyerek, “Belirlenen konu ve tarihlerde vatandaşlarımızı bilgilendirici eğitim çalışmalarını yapılmaya devam ediyoruz. Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi’ne gelen kadınlara yönelik olarak düzenlediğimiz bu bilgilendirme etkinliklerinin çok güzel olumlu dönüşlerini alıyoruz. Kadınlar hem merkezimizde gerçekleştirdiğimiz kurs ve benzeri gibi faaliyetlerde yar alırken biryandan da çeşitli konularda gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme etkinliklerine katılıyorlar. Etkinlik sonunda oldukça memnun olarak buradan ayrılıyorlar” diye belirtti.

Bakmadan Geçme