Ahmet'siz 1 yıl

Getğimiz yol 11 Ocak'ta Ankara'da geçirdiği trafik kazası sonucu hayata gözlerini yuman Ahmet Çalık ölüm yıldönümünde dualarla anılacak.

Geçirdiği trafik kazası sonucunu hayatını genç yaşta kaybeden Ahmet Çalık’ın vefatının üzerinden 1 yıl geçti. Vefatıyla ailesi başta olmak üzere tüm spor dünyasını yıkan ve acısı hala taze olan Ahmet Çalık’ın ölümünün üzerinden 1 yıl geçmesine karşın unutulmadı.

Ölüm yıldönümünde yarın çeşitli etkinliklerle anılacak olan Ahmet Çalık için mezarı başında da anma töreni düzenlenecek.

Bir dönem Galatasaray'da da forma giyen Konyaspor'un milli futbolcusu Ahmet Çalık geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetmişti. O kahreden kaza, 11 Ocak 2022 Salı günü saat 09.00 sıralarında meydana gelmişti. Ahmet Çalık'ın kullandığı araç, Ankara-Niğde yolunda kontrolden çıkıp, şarampole devrilmişti. Sağlık görevlilerince yapılan kontrolde, araçta yalnız olan Ahmet Çalık'ın yaşamını yitirdiği belirlenmişti.

AHMET ÇALIK KİMDİR?
Futbola Gençlerbirliği altyapısında başlayan Ahmet Çalık, 2017 yılında 2.5 milyon Euro bedelle Galatasaray'a transfer olmuştu. 27 yaşındaki tecrübeli stoper Ekim 2020'de ise bedelsiz olarak Konyaspor'un yolunu tuttu. Futbol kariyerine başkent ekibi Gençlerbirliği altyapısında başlayan 1994 doğumlu Ahmet Çalık, 2017 yılında 2.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Galatasaray'a transfer olmuştu. Son olarak Konyaspor'da top koşturan Çalık, 8 kez de A Milli Takım forması giymişti. Babası Gümüşhaneli, annesi ise Ispartalı olan Ahmet'in kendinden 5 yaş büyük bir ağabeyi ve 11 yaş küçük bir kardeşi vardır. Babası kireç imalatçılığı yapmaktadır. 

Konya Hakimiyet

Bakmadan Geçme