AK Parti'den gövde gösterisi! Konya İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı!

AK Parti Konya İlçe Aday Tanıtım Toplantısı Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın katılımıyla 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'nin Konya İlçe Belediye Başkan Adayları tanıtıldı.

AK Parti'den gövde gösterisi! Konya İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın katılımıyla AK Parti Konya İlçe Aday Tanıtım Toplantısı Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı teşkilat mensuplarına teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı: “Bugün burada 31 Mart seçimlerine yürürken, 15 gün önce Büyükşehir Belediye Başkanımız adayımız olarak sayın Cumhurbaşkanımızca açıklanmıştı. Bugünde burada 31 İlçemizin Belediye Başkanlarının tanıtımı dolayısıyla beraberiz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kıymetli vekillerimiz, teşkilat koordinatörlerimiz sağolsun buradalar. Bir heyecanı yaşıyoruz. Konya için önemli bir anı yaşıyoruz. Bu şehir önemli bir şehir, bu şehre hizmet edenlerin geçmişinden bugüne büyük emekleri ecdadın bize mirası olan bu toprakları gelecek nesillere çok daha emin adımlarla bırakmak için liderlerimizin ortak paydasında devleti geleceğe güçlü bir şekilde taşımak için hep birlikte çalışıyoruz. 6 Şubat’ta gerçekleşen büyük felakette o bölgelere Konya en iyi şekilde elini uzatmış, 7’den 77’ye en sade vatandaşından, STK’larımıza kadar o bölge insanına bir damla su olmak, birinin elinden tutabilmek için bu şehrin insanları o bölgede de var oldu. Bugün aramızda birlikte yol yürüyüp bu 5 yılı yüz akıyla tamamlayıp, yeni dönemde de yine yarışta olacak olan arkadaşlarımız olacağı gibi nöbeti devretme hazırlığında olan kardeşlerimizde var. Bu yarışta bende varım diyen tüm aday adayları kardeşlerimize ayrıca Allah razı olsun. Bu kutlu yürüyüş günü birlik yürüyüş değil arkadaşlar, birilerine makam mevki verilen yarışta asla değil. İnandığımız değerler altında bizi geleceğe taşıyacak, şehrin insanının hayatını kolaylaştıracak. Bu işe gönül verenlerin yarışa girip nasip kimdeyse de onun aday olarak bu çalışmalarda yer alıp seçim döneminde de el ele omuz omuza Cumhur İttifakı'nın 31 ilçenin tamamında olduğu gibi büyük rekorların heyecanını yaşıyoruz."

 MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan "Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın önderliğinde Konya’mızın 31 ilçesinde kazanacağımız bugün salon göstermiştir. Biz hiçbir kimseye fırsat vermeden, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin dediği gibi, “Önce Ülke ve Milletim, sonra Partim ve ben” , İslam ve Türk dünyasının 2 büyük umudu vardır. Birisi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan birisi ise Sayın Devlet Bahçeli’dir. Birileri gibi biz hiçbir zaman laf ebeliği yapmıyoruz. 31 ilçemizin yönetimleriyle beraber kapı kapı sokak sokak dolaşarak Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a oy istemiştik. Allaha şükürler olsun ki  Genel Seçimlerde başarıya ulaştık. Adayımız belli kararımız netti. Bizler masalarda pazarlık yapmadık. Biz Yüce Türk milletinin önünde pazarlık yaptık ve başarılı olduk. Hiçbir kimseye darılmadan ve kırılmadan 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Sayın Belediye Başkanlarına buradan başarılar diliyorum."

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay “Bu salonu dolduran Konya’nın 42 bin km2’lik alanında 31 ilçesinde gelen dava arkadaşlarımız coşkusu, 31 Mart seçimlerinde kazanacağımız zaferin göstergesidir. Hepiniz hoşgeldiniz sefa getirdiniz. Konya;  Hz.Mevlana’nın şehri, Selçuklu’nun Dar’ül Mülk’ü, Konya’ya hizmet herkese nasip olmaz. 5 yıldır şehrimize hizmet ediyoruz. Belediye başkanlarımızla, teşkilatlarımızla gece demeden gündüz demeden gayret ettik çaba sarf ettik. Bu dönemde birlikte çalıştığımız Belediye Başkanlarımız bir takım ruhuyla Konya’nın her mahallesine her ilçesine önemli hizmetlerde bulundular. Hepinize çok teşekkür ediyorum Allah sizden razı olsun. Bazı arkadaşlarımızla devam ediyoruz, bazı arkadaşlarımız görevlerini bırakmış olacak. Konya 5 yılda çok önemli hizmetler aldı. Kentsel dönüşümde Dar’ül Mülk projesi altında projeler yürütüyoruz. Eski Sanayi, Karatay Sanayi’nin taşınması, Ağır bakım ve Cephanelik gibi alanların oluşturulması için çabalar sarf ediyoruz. Merkez dışında da 28 ilçemizde çok önemli işler yaptık. Önce alt yapısı tamamlanmış şehirler dedik, su ve kanalizasyon başta olmak üzere altyapı sorununu giderdik. Şehir Konakları, Bilgehaneler oluşturduk. Tarım ve Hayvancılıkla uğrana vatandaşlarımıza da desteklerimizi sürdürüyoruz. Güçlü bir adım için hazırız, kararlıyız diyoruz. Bizim 31 İlçede tek bir hedefimiz var Cumhur İttifakı olarak her ilçede ipi göğüslemek ve 1 Nisan sabahı arkadaşlarımızı görevlerinin başına oturtmaktır. Biz Cumhurbaşkanımızdan şunu öğrendik; “İnsanlar gelip geçicidir ama davamız kalıcıdır”. Bizim için en büyük mutluluk bu davanın bir neferi olabilmektir. İnşallah önümüzdeki  5 yılda da bu davanın bir neferi olarak çalışacağız ve gayret edeceğiz.”

AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş “Bugün Konya’da muhteşem bir salonda muhteşem coşkulu bir kalabalıkta bulunmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çok değerli Cumhur İttifakı’nın il başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Milletvekillerimiz burada tüm Konya’yla yeniden aday olan 31 İlçede Cumhur İttifakı’nın başarısını ortaya koyacak Belediye Başkan adaylarını açıklayacağız. Gerçekten Konya’da Cumhur İttifakı’nın sesinin 31 Mart tarihinde bugüne kadar görülmemiş bir şekilde güçlü şekilde çıkacağını, önümüze gelen sandıkları patlatırcasına oy oranı çıkacağını bu salondan anlıyorum. Bugün Türkiye artık yeşil bir hale döndüyse ve insanların yaşanabileceği bir yer olduysa bundan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında başlattığı Belediyecilik hamlesinin tüm Türkiye’ye yayılmasıyla başlamıştır. 4 gün sonra 6 Şubat Depremlerinin yıl dönümü olacak. Büyük bir üzüntüyle uyandık. O gün iyi hatırlıyorum TBMM olarak tüm milletvekili arkadaşlarımızı deprem bölgesine gönderdik. 11 İli kapsayan 14 milyon insanı etkileyen depremden etkilenen kardeşlerimizin acılarını paylaşabilmek için bu gayreti gösterdik. Değerli Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay, Hatay’da gerçekten çok büyük hizmetler yaptı. Hatay’ın altyapısından, su ihtiyacının karşılanmasında olağanüstü bir gayret gösterdi.Aday adaylığı müracatları için çok yoğun bir katılım söz konusu oldu. Biz bu tespiti yaparken çok gayret ettik, bir kardeşimiz belediye başkanı olacak işte burada siyaset asalet işidir, siyaset dava işidir, nezaket işidir. Bize düşen görev aday arkadaşlarımızı dava düsturunu zirveye taşımak için onların peşinde koşabilmektir.”


 AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş'ın konuşmalarının ardından Konya İlçe Belediye Başkan adayları duyuruldu.

İşte Konya’nın İlçe Belediye Başkan Adayları:
 Ahırlı Belediye Başkan Adayı İsa Akgül
Akören Belediye Başkan Adayı İsmail Aslan (MHP)
Akşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Kahraman
Altınekin Belediye Başkan Adayı Agah Yılmaz
Beyşehir Belediye Başkan Adayı Adil Bayındır
Bozkır Belediye Başkan Adayı Sadettin Saygı
Cihanbeyli Belediye Başkan Adayı Mehmet Kale
Çeltik Belediye Başkan Adayı Ali Meşe
Çumra Belediye Başkan Adayı Fatih Demirci (MHP)
Derbent Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ayten
Derebucak Belediye Başkan Adayı Ahmet Kısa
Doğanhisar Belediye Başkan Adayı Savaş Özdemir (MHP)
Emirgazi Belediye Başkan Adayı Nurişen Koçak (MHP)
Ereğli Belediye Başkan Adayı Hüseyin Oprukçu (MHP)
Güneysınır Belediye Başkan Adayı Ahmet Demir
Hadim Belediye Başkan Adayı Mehmet Çetiner
Halkapınar Belediye Başkan Adayı Mehmet Bakkal (MHP)
Hüyük Belediye Başkan Adayı Mehmet Çiğdem
Ilgın Belediye Başkan Adayı Ömer Apil
Karatay Belediye Başkan Adayı Hasan Kılca
Kadınhanı Belediye Başkan Adayı İrfan Karaca
Karapınar Belediye Başkan Adayı İbrahim Önal
Kulu Belediye Başkan Adayı Abdürrahim Sertdemir
Meram Belediye Başkan Adayı Mustafa Kavuş
Sarayönü Belediye Başkan Adayı Nazif Solak
Selçuklu Belediye Başkan Adayı Ahmet Pekyatırmacı
Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulmuttalip Demirel
Taşkent Belediye Başkan Adayı Mehmet Acar
Tuzlukçu Belediye Başkan Adayı Nevzat Kolaş
Yalıhüyük Belediye Başkan Adayı Hasan Koçer
Yunak Belediye Başkan Adayı Süphan Günaltay

Bakmadan Geçme