AK Parti Konya Gençlik Kolları, Gazze için yürüdü

İsrail'in Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği saldırıları kınamak için AK Parti Konya Gençlik Kolları tarafından yürüyüş düzenlendi.

AK Parti Konya Gençlik Kolları, Gazze için yürüdü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Gençlik Kolları mensupları yürüyüş için Zafer Meydanında toplandı. AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Said Kıyak yürüyüş öncesinde açıklama yaptı. 

Kıyak konu ile ilgili şu şekilde konuştu: “Bugün burada Gazze’den günlerdir yükselen acı feryatlara, akan onca masum kana, dökülen gözyaşlarına seyirci kalamayan; mazlum ve masum coğrafyalar için her fırsatta hakkı ve hakikati haykıran AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak 'SayStop' demek üzere toplandık. 1948 yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail 7 Ekim'den bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur.

"SOYKIRIM SUÇU İŞLENMEKTEDİR"

41 kilometre uzunluğu 10 kilometre genişliğinde bir alanda 2 milyon insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netanyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum İsrail’in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hem de küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır.

"GAZZE'DE SOYKIRIMA DUR DE"

Burada olduğu gibi 81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak AK Parti Gençlik Kolları mensupları olarak, bugün Gazze’de soykırıma dur de, bugün Gazze’deki vahşete dur de, bugün Gazze’deki zulme dur de, bugün Gazze’de yaşanan insanlık suçlarına dur de, bugün İsrail’e dur de diyerek haykırıyoruz ve SayStop demeye devam ediyoruz. Bu vatanın gençleri hem kültürü hem de uluslararası değerlere olan bağlılığının bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır."

Bakmadan Geçme