• Haberler
  • Eğitim
  • Alaeddin İlkokulunda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 105. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı!

Alaeddin İlkokulunda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 105. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı!

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 105. Yıl Dönümü  Aleaddin ilk okulunda dolu dolu geçti. 

Alaeddin İlkokulunda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 105. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

"Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz."   Mustafa Kemal ATATÜRK
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 105. Yıl Dönümü kutlamalarında açılış konuşmasını yapan Alaeddin İlkokulu müdürü Ömer Ekici , şunları ifade etti ;’Değerli öğretmen arkadaşlarım, Kıymetli veliler, Sevgili Öğrenciler, Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ,Samsun’a çıkarak ‘’Milli Mücadele’yi başlattığı 19 Mayıs 1919  tarihi, ezelden beridir hür yaşayan aziz milletimizin esareti asla kabul etmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiği gündür.Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin temellerinin atıldığı bu tarih ,sadece vatanımızda değil, işgal ve tehdit altındaki tüm coğrafyalarda umut ışığı olmuş ,emperyalist güçlerin ve onların kirli maşalarının milletin iradesi karşısında daima hezimete uğrayacağını ispat etmiştir.Nitekim geleceğimizi omuzları üzerinde yükseltecek olan gençlerimizin bilimsel ,sosyal ve sportif alanlarda ortaya koydukları başarılı çalışma geleceğe olan umutlarımızı daha da ileriye taşıyacaklarınızdan eminiz. Bu Umut sadece Milletimizin değil,  gönül coğrafyamızda yaşayan her bir insanın yüreğinde gürbüz bir ağaç misali yeşermeye devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncele Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak üzere gençliğini ve ömrünü bu vatanın kurutluşu ve bekası için adayan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyor : Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum .’’ Dedi.

Alaeddin İlkokulu bahçesinde yapılan programa, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Günün anlam ve önemine dair konuşmaların yapıldığı tören alanında, şiirler okunarak gösteriler yapıldı. Kutlamalar kapsamında öğrenciler çeşitli gösteriler ve yarışmalar düzenlendi. Öğrencilerin sergilediği performanslar, izleyicilerden tam not aldı.

Bakmadan Geçme