Amerika, İsrail'e fosfor bombası mı veriyor? Dünya diken üstünde!

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ABD'nin İsrail'e yasaklı silah desteğinin yanı sıra nükler bombalarının verdiğini iddia etti.

Amerika, İsrail'e fosfor bombası mı veriyor? Dünya diken üstünde!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları birçok ülkede günde konumunda iken İran’ın Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’dan dünya gündemini meşgul edecek bir iddia geldi. Bakan Hüseyin Emir Abdullahiyan ABD’nin İsrail’e fosfor bombası verdiğini belirtti. 


İran resmi ajansı IRNA'ya göre Abdullahiyan, "Gazze Şeridi'ne yönelik ablukanın kaldırılması ve savaş mağdurlarına insani yardımların gönderilmesi" konularını görüşmek üzere gittiği Cenevre'de basın açıklaması yaptı.


ABD'nin İsrail'e yasaklı silahları Güney Kıbrıs Rum Yönetimi üzerinden veya bölgedeki üslerinden gönderdiğini öne süren Abdullahiyan, "ABD, Tel Aviv'e aralarında fosfor bombasının da bulunduğu yasaklı silahlar gönderiyor." dedi.


İranlı Bakan, gönderilen bombaların, mazlum Gazze halkının üzerine atıldığını ifade ederek Gazze'ye insani yardım yapmak için çaba gösterdiğini iddia eden ABD'nin söz konusu "çabalarının" pratiğe yansımadığını söyledi.


Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile 3 hafta önce Katar'ın başkenti Doha'da yaptığı görüşmeyi hatırlatan Abdullahiyan, sözlerini şöyle tamamladı: "Heniyye bu görüşmede İsrailli sivil esirleri serbest bırakmaya hazır olduklarını belirtmişti. Fakat İsrail, esirlerin bu kadar süratle serbest bırakılmasına yanaşmadı. Siyonist rejim bu bahaneyi kullanarak, Gazze'deki savaşı, katliamları ve soykırımı sürdürmeye çalışıyor."

Bakmadan Geçme