• Haberler
  • Asayiş
  • Anaokulundaki ihmal can alıyordu: 3 yaşındaki arkadaşına uyurken saldırdı!

Anaokulundaki ihmal can alıyordu: 3 yaşındaki arkadaşına uyurken saldırdı!

Geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde Konya'da bulunan özel bir anaokulunda 3 yaşındaki bir öğrenci akran zorbalığına maruz kaldı. Yaşanan olayda, N.M. adlı öğrenci, yaşıtı B.T. adlı öğrenciye uyuduğu sırada saldırdı. Olay sonrası vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan öğrencinin yardımına acı dolu çığlıklarını duyan görevliler yetişti. 

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Anaokulundaki ihmal can alıyordu: 3 yaşındaki arkadaşına uyurken saldırdı!

Nisan ayının 24’ünde Konya’da meydana gelen olayda, 3 yaşındaki B.T. adlı öğrenci, öğrenim gördüğü özel bir anaokulunda 4 yaşındaki arkadaşı tarafından şiddete maruz kaldı. 


B.T., uyuduğu sırada M.R. adlı öğrenci, kendisine yaklaşarak, onu darp etmeye başladı. İddialara göre, yaşanan olay sonrası vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan küçük çocuk, çığlık atmaya başladı.


 Yaralı çocuğunun imdatlarını duyan görevliler, olaya müdahale ederek, B.T.,’yi kurtardı. 


Kameralara yansıyan görüntülerde çocuğun kanlı yüzünü ve vücudunda oluşan ağır yaraları fark eden görevlilerin şoka girerek, bayılacak duruma gelmesi, olayın vahimliğini gözler önüne serdi. 


Olay sonrası şok eden detay ise, yaşıtına saldıran N.M.’nin önceden psikolog tedavi gördüğü ve kayıt sırasında aile tarafından okul yönetiminin bu durumdan bilgilendirilmediği oldu. 


Olayla ilgili soruşturma devam ederken, saldırıya maruz kalan çocuğun halen fiziki ve psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi. 


Arkadaşına şiddet uygulayan çocuğunun şiddet eğilimli olduğu ve küçük dozda antidepresan kullandığı öğrenildi.

Olayın yaşandığı okulun Müdürü Sadettin Kuzuysa, çocuğun durumuyla ilgili aile tarafından bilgilendirilmediklerini belirtti.

Olay anına ilişkin ihmalleri de kabul eden müdür, görevlilerden birinin namaz kılamaya gittiğini diğerinin ise lavaboda olduğunu söyledi. 


Olayın şokuyla anaokuluna gelen anne ise çocuğunun şiddete maruz kaldığı anların kamera görüntülerini ağlayarak cep telefonuna kaydetti.

Anaokulundaki ihmal can alıyordu: 3 yaşındaki arkadaşına uyurken saldırdı!

“ÇOCUKLAR TEK BAŞLARINA VE YALNIZ BIRAKILMIŞLARDIR”


Yaşanan şiddet olayında ihmallerin olduğuna değinen Avukat Tinemyis Alcan, görevlilerin kendilerine verilen sorumluluğu ihlal ettiklerine değindi.

Alcan şunları dille getirdi: “Olay 24 Nisan 2024 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel bir anaokulunda meydana gelmiştir.  


Müvekkillerimin 3 yaşındaki evlatları, kendi eşit olan bir kız çocuğu tarafından uyku saatinde şiddete uğramıştır.  Müvekkilimim çocuğunun yüzünde kulağında ve diğer yerlerinde ısırık neticesinde yırtılmalar meydana gelmiştir.  

3 yaşındaki evladımız bu vahim şiddet olayında sonra hem psikolojik hem de fiziksel olarak zarar görmüş ve mağdur edilmiştir.  

Milli Eğitim Bakanlığı denetimine sahibi olan özel anaokulunda çocuklar tek başlarına ve yalnız bırakılmışlardır. Kendilerine verilen sorumluklar ihlal edilmiştir. 

Saldırıyı gerçekleştiren kız çocuğunun Ailesi tarafından kuruma çocuğun şiddet eğilimi olduğu ve küçük dozda antidepresan kullanıldığı bilgisi verilmediyse aileni şayet bu bilgiyi kuruma verildiyse kurumun ciddi ihtimal söz konusudur.

Anaokulundaki ihmal can alıyordu: 3 yaşındaki arkadaşına uyurken saldırdı!
 Ancak her ne koşulda olursa olsun kurum tarafından çocukların tek başlarına ve yalnız bir şekilde saatlerce bırakılmaları hiçbir koşulda kabul edilemez.  


Tarafımızdan kurum yetkilileri ve aile hakkında savcılarımızı suratında bulunmuş ve kurumun denetim geçirmesi müdürlüğüne gerekli başvurular yapılmıştır. 

 Bu şirket olayından sonra müvekillerimizin çocuğu her gece ağlayarak uyanmakta zaten şu an terapi sürecindedir.” Olay sonrası aile, hem okuldan hem de saldırıyı yapan çocuğun ailesinden şikayetçi oldu. 
 


 

Özel Haber

Bakmadan Geçme