Arabası olana iyi haber: Muayene sistemi değişiyor!

Araç sahiplerini ilgilendiren haber TÜVTÜRK'ten geldi. Yapılan açıklamaya göre, vatandaşlar artık araçların bu şekilde muayene ettirecekler.

Arabası olanları doğrudan ilgilendiren haber bu kez TÜVTÜRK'ten geldi. Kurumdan yapılan açıklamaya göre, aracını muayene ettirmek isteyen vatandaşlar, artık doğrudan araç muayene merkezlerine gelmek zorunda değil.

Yeni kararla birlikte 70'ten fazla şehirde kurulan seyyar muayene merkezleri de artık vatandaşların aracını aldıkları randevular sonrası muayene edecek.

TÜVTÜRK, tarafından yapılan açıklamanın devamında şu bilgilere yer verildi:

"Geçerli bir Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü olmaması, araç muayenesinde 'Ağır Kusur' olarak tanımlanır ve araç muayeneden başarısız olur. Egzoz Gazı Emisyonu Ölçümü'nü tüm sabit istasyonlarımızda ve yetkilendirilmiş gezici istasyonlarımızda yaptırabilirsiniz.

Seyyar araç muayene istasyonunun hizmet verdiği ilçe sınırları içinde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü yapan başka bir yetkili ölçüm istasyonu var ise, o ilçe ve ilçenin belde, mahalle ve köylerinde Seyyar Araç Muayene İstasyonları Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm hizmeti veremeyeceklerdir.

Traktör muayenenizi ayrıca tüm gezici ve sabit istasyonlarımızda da yaptırabilirsiniz.

Binek otomobil, traktör ve motosiklet haricindeki araçlar hava destekli hidrolik frene sahip ise gezici istasyonlarda araç muayene hizmeti verilmeyecek olup, sabit istasyonlarda hizmet verilmektedir."

Bakmadan Geçme