Bahçeli: Bu sahtekarların Türk televizyonlarında yayınlanmaması lazım

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli Haluk Levent'in başında olduğu ve Babala'nın başında olan Oğuzhan Uğur'u hedef aldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, devlet ve hükümetin karalama ve iftira kampanyalarına aldırış etmeden görevini yerine getirdiğini söyledi.

Hassas olan arama kurtarma çalışmalarını meşgul etmemek için olayları Ankara’dan takip ettiğini ifade eden Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımız depremle yıkıma uğrayan illerde incelemelerde bulundu, vatandaşlarımızla buluştu, acıları paylaştı. Ben de titiz ve hassas kurtarma çalışmalarını meşgul etmemek, Cumhurbaşkanımızın deprem bölgesinde olmasından dolayı gelişmeleri Ankara'dan anbean takip ettim. Başkaları gibi şov peşinde değiliz. Milletimizin yaşadığı her acı bizim acımızdır.” dedi. 

Millete tek yürek ve tek ses olacağını söyleyen Bahçeli su ifadeleri kullandı, “MHP Genel Başkanı olarak depremden zarar görmüş illerimizi, vatandaşlarımızı ziyaret etmek amacıyla, kararı tatbik etmek için makul bir zaman kollamıştım. O zaman gelmiştir. Milletimle tek yürek olacağım, tek ses olacağım. Çalışmaların aksamasına fırsat vermeden illeri ziyaret edeceğim. Devlet yok diyen karakter yoksunları, işbirlikçi sefillerdir. Bunlar baksa da göremez, görse de itiraf edemez.”
Yardımların  AFAD üzerinden yapılmasını uygun olduğunu söyleyen Bahçeli AHBAP ve Babala’ya yüklendi.

Bahçeli, “Dünyanın neresinde olsun bu çaptaki doğal afetle ve yıkıcı etkileriyle başa çıkmak kolay değildir. Devletin ve hükümetin hakkını teslim etmek lazımdır. Devletin yapamadığı ne vardır da Ahbap'çılar, Babala'cılar akbaba gibi kanat çırpmaktadır. Hatay'ın Antakya ilçesinde baraj patladı iddiasını yayanlar afet bölgesinde neyin peşindedir. Ahbapçılar, Babalacılar,Bu sahtekarların Türk televizyonlarında artık yer almaması lazımdır. Devleti aciz içinde gösterircesine sosyal medyaya üşüşenler bindikleri dalı kestiklerini ne zaman anlayacaklardır? Yardım ve desteklerin AFAD aracılığıyla yapılması en doğru yoldur.” şeklinde konuştu.
 

Bakmadan Geçme