Bakan açıkladı! Vergisiz cep telefonu en kısa zamanda…

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak dile getirilen, 'gençlere vergisiz telefon ve bilgisayar' ile ilgili açıklama geldi.

Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, konuyla ilgili değerlendirmelerin yapıldığını belirtere, tamamlandığında açıklanacağını söyledi. 

Bakan Kacır şu şekilde konuştu: “Yani bazı değerlendirmeler yapılıyor. Tamamlandığında açıklanacak. Nihai açıklamayla beraber kamuoyu öğrenmiş olacak. Çok kısa zaman içinde yapılır diye tahmin ediyorum. Türkiye genç bir ülke, yani malumunuz yaş ortalamamız 33. Çok genç bir nüfusumuz var. Örgün eğitimde üniversitelerde milyonlarca öğrenci var. Bütün bu gençlere bizim verdiğimiz bir takım sözler var. Bizim bu sözleri adım adım tutmak gibi bir gayemiz var. Yani henüz seçimin üzerinden birkaç ay geçti, ama Sayın Cumhurbaşkanımız bir an evvel verdiğimiz bütün sözleri tutmak konusunda da ilgilileri bizleri talimatlandırıyor. Normalde beş yıllık bir dönemimiz var ama ertelemek değil gayemiz bir an evvel sözlerimizi milletimize verdiğimiz sözleri tutmak niyetindeyiz."
 

Bakmadan Geçme