Balığı sorduk göremediler! Siz resimdeki balığı görebilecek misiniz? Süreniz 10 saniye…

Kişilerde algılama yeteneğini geliştiren optik illüzyonlar çok seviliyor. Şimdi kuş olan resimde bir balıkçı ve bir de balık var. Ama kimse göremiyor siz 10 saniyede görebilir misiniz?

f5haber.com tarafından hazırlanan IQ testte, balıkçıyı bulmanız gerekiyor.

Türkiye’de optik illüzyon testleri ve IQ testler git gide popüler olmaya başladı. Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan ve sosyal medya platformları başta olmak üzere dolaşıma sokulan optik yanılsama testleri kişilerin algılama yeteneklerini geliştiriyor. Rutin bir şekilde optik illüzyon ve optik yanılsama çözen kişiler ayrıntılar ile detayları daha kolay fark ediyor. IQ test çözenler ise sorunlara karşı çok hızlı ve keskin refleks gösterebiliyor. Öyleyse şimdi hazırsanız testimize geçelim…

Balığı sorduk göremediler! Siz resimdeki balığı görebilecek misiniz? Süreniz 10 saniye…

BALIKÇIYI BULMANIZ GEREKİYOR! 10 SANİYENİZ VAR…

Yukarıda yer alan resimde bir balıkçı var ve gölde balık tutuyor. Kayığın içerisinde keyifli vakit geçiren balık aslında balık yakalamıştır. Fakat yakaladığı balığı ve balıkçıyı bulmak biraz zor. Çünkü bir yerlerde saklanmış gibi görünüyorlar. Tam da bu noktada size ihtiyacımız var… Hazırsanız 10 saniyeniz başladı…

10…

9…

8…

3…

2…

1…

Ve süreniz sona erdi.

İPUCU…

İpucu vermemiz için izin verin. Görüntüyü ters çevirirseniz size büyük oranda yardımcı olacaktır. Üstteki resimde gagasında bir adamı tutan dev bir kuş görülüyor.

İşte sonuç…

İŞTE BALIĞIN SAKLANDIĞI YER

Tebrikler…

Balığı bulmak için resmi ters çevirmek gerekiyordu. Balık aslında en başından beri göz önündeydi. Fakat resim ters hazırlandığı için kolay kolay görünmüyordu. İşte balık ve balıkçı:

Balığı sorduk göremediler! Siz resimdeki balığı görebilecek misiniz? Süreniz 10 saniye…

Kaynak: f5haber.com

Derleme: hakimiyet.com

Bakmadan Geçme