'Başarmaya Hazırım' Hikâye Kitabını Öğrencilerimiz Ve Aileleri İlgiyle Okuyor

Konya Valiliği, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla yürütülmekte olan 'Başarmaya Hazırım' projesi kapsamında dağıtılan  'Başarmaya Hazırım' hikâye kitabı ve 'Hikâye Kitabı Özel Defteri', öğrencileri ve velileri tarafından ilgiyle karşılandı.

Kelime dağarcığını geliştirme yollarının en önemlilerinden biri de kitap okumak ve düşüncelerini kâğıda dökebilmektir. Kitap okuma zevki ve yazı yazma becerisinin öğrencilerimizde geliştiği, okul başarılarının olumlu yönde etkilendiği bir okul iklimi oluşturmak amacıyla yürütülen bu projeyle kitap okuma zevki ve yazı yazma becerisinin temelde örgün eğitim sistemi içinde kazandırılması hedeflenmektedir.

Bu sebeple öğrencilerin okul çağında bu beceriyi edinmeleri, kendi hayat kaliteleri ve toplum kalitesi açısından büyük önem ifade etmektedir. Hem okulda hem aile içinde verilen "değerler eğitimi" sayesinde ortak okuma hafızası ve yazı yazma hafızası oluşturulması amaçlanmaktadır. Proje takvimi doğrultusunda hikâye kitabımızla ilk adımını başlattığımız proje, önümüzdeki aylarda velilerimiz ve öğrencilerimiz tarafından seçilecek olan diğer kitaplarla devam edecektir.

ŞEYMA BIYIKLI BAKIRTAŞ

Bakmadan Geçme