BASK üyeleri, iftar yemeğinde bir araya geldi!

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) ve çeşitli sendika üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemek programına Genel Başkan Mehmet Alper Öğretici Genel Başkan Yardımcısı Murat Kınaç BASK İl Temsilcisi, Anadolu Eğitim Sen İl Yönetimi ve Bağımsız Enerji Sendikası İl yönetimi ile sendika üyeleri katıldı.

BASK üyeleri, iftar yemeğinde bir araya geldi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) ve çeşitli sendika üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi.

Yemek programına Genel Başkan Mehmet Alper Öğretici Genel Başkan Yardımcısı Murat Kınaç BASK İl Temsilcisi, Anadolu Eğitim Sen İl Yönetimi ve Bağımsız Enerji Sendikası İl yönetimi ile sendika üyeleri katıldı.

İftarda konuşan BASK ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, 

“Bağımsız sendikacılığa omuz veren tüm yol arkadaşlarımızı selamlıyor, mübarek Ramazan ayında sizlerle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Kamu çalışanları günümüzde yoksulluğa, emeklileri ise ne yazık ki açlığa mahkûm edilmiştir.

 Yıllardır toplu sözleşmelerde YETKİLİ olarak masaya oturanlara yetki verenler artık bu gerçeği görmelidir. 

Kamu çalışanlarının ücretleri yoksulluk sınırından başlamalıdır. Çalışırken verilen tüm tazminat ve ek ödemeler de emekliliğe yansıtılmalıdır.
 BASK olarak sizlerden aldığımız destek ile bu sorunların çözümü için mücadele etmeye devam edeceğiz.
Ramazan Bayramı yaklaşırken tüm kamu işçileri ve emekliler ikramiye alırken tek ikramiye almayan kesim ne yazık ki memurlardır. 
 
BASK olarak yıllardır sesleniyor ve memurun ikramiye hakkı için mücadele ediyoruz. Ama ikramiyeyi ağzına alamayanlar, toplu sözleşme masasına getiremeyenlerden memura hayır gelmeyecektir. 

Bu nedenle tüm kamu çalışanlarını siyaseten bağımsız sendikacılığın çatısı olan BASK ve bağlı sendikalara bekliyoruz.” ifadelerinde bulundu. 

BASK üyeleri, iftar yemeğinde bir araya geldi!

MEMUR VE EMEKLİLERE REFAH PAYI ŞARTTIR!

BASK Genel Başkan Yardımcısı ve Bağımsız Enerji Sen Genel Başkanı Murat Kınaç, “Bu Mübarek Ramazan ayında bizleri bir araya getiren Öncelikle Sendikamız Konya İl Başkanı aynı zamanda Denetleme Kurulu Üyesi Taner Özcan’a, İş Yerleri Temsilcilerimiz Uğur Serin ve Orhan Küçük Bey’e teşekkür ediyorum.

Yıllardır memur ve emeklilerin almış oldukları artışlar TÜİK enflasyonunun altında kalmış, altı ay sonra enflasyon farkı ile TÜİK verileri kadar artış yapılmıştır. 
Bu da demek oluyor ki aslında memur ve emeklilerin ücretleri yerinde saymış, hiçbir zam alınamamıştır.

 Bilinmelidir ki enflasyon kadar artış SIFIR zamdır. Kaldı ki TÜİK enflasyonu kadar yapılan artış ise alım gücünü düşüren eksi zamdır.

Tüm bu nedenlerle memur ve emeklilere enflasyon altında kalmayacak refah payı verilmesi şarttır.” diye konuştu. 


 

Bakmadan Geçme