Başkan Altay'dan karne alan öğrencilere şivlilik hediyesi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Şehit İbrahim Betin İlkokulu, Meram Mehmet Hasan Sert İlkokulu ve Karatay Cengiz Topel İlkokulu'nda öğrencilerin karne heyecanına ortak olurken şivlilik hediyelerini de unutmadı.

Belediyen yapılan yazılı açıklamada, Altay'ın Selçuklu Şehit İbrahim Betin İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım töreninde Konya Valisi Vahdettin Özkan, Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Faruk Ulular ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ile öğrencilerin karne sevincine ortak olduğu belirtildi. Altay'ın daha sonra Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile Mehmet Hasan Sert İlkokulu'nda, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Cengiz Topel İlkokulu'nda öğrencilerle bir araya geldiği aktarıldı.

Başkan Altay'dan karne alan öğrencilere şivilik hediyesiAçıklamada ifadesine yer verilen Altay, tüm öğrencilere güzel bir tatil geçirmeleri temennisinde bulunarak,"Bu yıl çok güzel bir tevafuk oldu. Şivlilikle ara tatil bir araya denk geldi. Konya'nın önemli bir geleneğini yaşatmak üzere şehir genelindeki tüm anasınıfı, 1, 2, 3, ve 4. sınıf öğrencilerimize karneleriyle yaklaşık 200 bin şivlilik hediyemizi Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla ulaştırmış olduk. Böylece üç ayların da başlangıcını tüm Konya olarak hatırlamış olduk. Çocuklarımız gayret gösterdiler, çok güzel şekilde ilk dönemi tamamladılar. İnşallah ara tatilde de ikinci döneme hazır şekilde derslerinin başında olacaklar. Tüm milli eğitim camiamıza, Milli Eğitim Müdürümüze, ilçe milli eğitim müdürlerimize, kıymetli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Velilerimize ve çocuklarımıza da iyi tatiller diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme