Başkan Kağnıcı: Deprem bölgesine yardım için herkes seferber olmalı

MÜSİAD Konya Şubesi, 10 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden zarar görenler için yardım tırları göndermeye devam ediyor.

Konya’nın yardım ve koordinasyon için görevlendirildiği il olan Hatay’a yardım tırları ve araçları Pazartesi gününden itibaren intikal etmeye başladı. Bu büyüklükte bir depremin Türkiye tarihinde hiç görülmediğini, herkesin bu zor günlerde gücünün yettiğince bölgeye yardım etmesi gerektiğini ifade eden MÜSİAD Konya Şube Başkanı M. Hilmi Kağnıcı “MÜSİAD Konya Şubesi olarak, bölgeyle koordinasyon halinde ilk andan itibaren yardım seferberliği başlattık. Şu ana kadar hazırladığımız 14 tırımız bölgeye ulaştı, daha artırarak devam ettirmemiz gerekiyor.

Devletimiz, Konya olarak bizi Hatay’a yardım ve koordinasyon için görevlendirdi.
Günlük 15.000 adet, kişiye özel hazırladığımız kahvaltı kumanyalarını Hatay'a gönderiyor ve depremzedelere günlük bizzat ulaştırarak bölgedeki önemli bir boşluğu dolduruyoruz. Hepimizi derinden üzen depremin açtığı yaraları sarmak adına Konya ve Hatay’da 100 kişiye yakın organizasyon ekibimizle yürüttüğümüz faaliyetlerimiz hızla devam ediyor. 

Bugünler en çok birlik beraberlik içinde olmamız gereken günler. Deprem bölgesinden çok sayıda yardıma ihtiyacı olan vatandaşımız var, onların yaralarını sarmak, ihtiyaçlarını gidermek için elimizden gelen tüm imkânları seferber ediyoruz. Biz MÜSİAD olarak, tüm vatandaşlarımızı, tüm üyelerimizi, tüm sanayicileri ve iş adamlarını bölgeye yardım için seferberliğe çağırıyoruz. Birlikte oluşturacağımız enerji ve moral ile bu zor günleri en kısa zamanda atlatacağımıza inanıyoruz. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi her türlü afet ve felaketten korusun" şeklinde konuşarak tüm halkımızı Hatay’a yardımda bulunmaya çağırdı.

Maddi bağışlar için hesap numarası: 
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Konya Şubesi 
Kuveyt Türk Katılım Bankası TR980020500009598510000002
 

Haber Merkezi

Bakmadan Geçme