Bebeğini boğarak öldürdüğünü itiraf etmişti ama...

Kayseri'de bir kadın 3 haftalık kızını boğarak öldürmüştü. Mahkeme heyeti kadına müebbet hapis cezası verdi.

Olay, 2020 yılının Temmuz ayında yaşandı. Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde 3 haftalık kızını boğup öldürmekle yargılanan Ayşe Bülbül, hakim karşısına çıktı. Bir önceki duruşma Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirildi. Sanık, "Çok ağlıyordu, gürültü yapıyordu. Yastığı suratına basarak boğdum. Hapis yatmak istiyorum, cezamı çekmek istiyorum. Adalet yerini bulsun" diye konuştu. Ama son duruşmadaki ifadesinde "Öyle bir şey yapmadım, öyle bir şey yok. Önceki celse ne dediğimi bilmiyorum" dedi.

Tutuklanmasına karar verdi

Mahkeme savcısı ise, "Sanık, olay tarihinde 03.30 sularında 3 haftalık Melek Bülbül’ü ağlaması nedeniyle suratına yastık basarak boğarak öldürmüş, ’çocuğa karşı alt soyu kasten öldürme’ suçunu işlemiştir. 27.10.2023 tarihli raporda cezai ehliyetinin tam olduğu ortaya çıkmıştır. Tutuklanmasına karar verilmesi kamuoyu adına talep ve mütalaa olunur" ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanığın üzerine atılı ’kasten öldürme’ suçunu işlediği sabit olduğundan sanığın müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına ve tutuklanmasına karar verdi.

Bakmadan Geçme